Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Potrącił pieszego. Policjanci apelują o ostrożność

Jesień, to pora roku kiedy wzrasta zagrożenie bezpieczeństwa osób pieszych. Zmniejszona widoczność, szybko zapadający zmrok i zmieniające się warunki atmosferyczne mogą być zaskoczeniem dla wielu pieszych jak i kierowców. Dlatego policjanci przypominają o przestrzeganiu zasad ruchu drogowego.

Wczoraj przed godz. 9:00 oficer dyżurny iławskiej policji został poinformowany o wypadku drogowym. Policjanci wezwani na miejsce zdarzenia wstępnie ustalili, że 48 – latek kierujący fiatem nie ustąpiła pierwszeństwa pieszemu, który znajdował się na przejściu dla pieszych doprowadzając do potrącenia pieszego.  Mężczyzna z obrażeniami ciała została przetransportowana do szpitala.

Przypominamy!

Tylko do końca września 2018r. na terenie powiatu iławskiego doszło do 760 zdarzeń drogowych, w których zginęło 8 osób a  69 zostało rannych.

Kierowco - przy aktualnych warunkach pogodowych nawierzchnia jezdni jest często śliska. Pamiętajmy o dostosowaniu prędkości do warunków panujących na drodze i zachowaniu szczególnej ostrożności. Przejścia dla pieszych to miejsca bardzo newralgiczne, a wypadki z udziałem pieszych są z reguły najbardziej tragiczne w skutkach. Pamiętajmy, że kierujący zbliżający się do przejścia dla pieszych jest zobowiązany zachować szczególną ostrożność i ustąpić pierwszeństwa pieszemu znajdującemu się na przejściu.

Pieszy - Noś Odblaski. Niech elementy odblaskowe staną się częścią Twojej codziennej garderoby - to kosztuje niewiele, a może uratować życie gdyż po zmroku pieszy ubrany w ciemny strój jest widziany przez kierującego pojazdem z odległości około 40 metrów. Natomiast osoba piesza, mająca na sobie elementy odblaskowe, staje się widoczna nawet z odległości 150 metrów. Te dodatkowe metry pozwalają  kierowcy wyhamować i bezpiecznie ominąć pieszego. Przypominamy. To, że my widzimy samochód, nie oznacza wcale, że kierowca widzi także nas.