Znęcał się nad najbliższymi. Został aresztowany - Aktualności - Komenda Powiatowa Policji w Iławie

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Znęcał się nad najbliższymi. Został aresztowany

O tymczasowym aresztowaniu zadecydował Sąd Rejonowy w Iławie wobec 59 – latka. Mężczyzna wyzywał oraz groził pozbawieniem życia swojej rodzinie. Kodeks karny to przestępstwo przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności.

Oficer dyżurny iławskiej jednostki policji został poinformowany a awanturze domowej w jednym z mieszkań na terenie gminy Zalewo. Policjanci natychmiast pojechali na miejsce. Ustalili, że mężczyzna znajdując się pod znacznym działaniem alkoholu wszczął awanturę domową z domownikami podczas, których wyzywał ich oraz groził pozbawieniem życia. W związku z agresywnym zachowaniem, mężczyzna został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie.

Policjanci ustalili, że 59 - latek od dłuższego czasu znęca się nad swoją żona oraz dziećmi,  których wyzywa, groził pozbawieniem życia w tym odkręceniem butli z gazem.  Funkcjonariusze wdrożyli w rodzinie procedurę Niebieskiej karty i przyjęli zawiadomienie o przestępstwie. Na podstawie zgromadzonych materiałów policjanci przedstawili mężczyźnie zarzut.

W związku z powyższym sąd zastosował, wobec 59 – latka  tymczasowy areszt. Mężczyzna najbliższe dwa miesiące spędzi w więzieniu.

Kodeks karny za fizyczne lub psychiczne znęcanie się nad osobą najbliższą lub nad inną osobą pozostającą w stałym lub przemijającym stosunku zależności przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności.