Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymali poszukiwanych ukrywających się przed wymiarem sprawiedliwości

W ręce policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Iławie wpadło kolejnych trzech poszukiwanych. Mężczyźni poszukiwani byli na podstawie zarządzenia ustalenia miejsca pobytu i osadzenia w zakładzie karnym. 38 – latek za uchylanie się od płacenia alimentów, 55 – latek bo nie opłacił grzywny, 63 – latek za zakłócanie porządku publicznego będąc pod wpływem alkoholu a 38 ponieważ nie stawiał się na wezwania do iławskiej prokuratury.

Pierwszy z poszukiwanych został zatrzymany przez Kierownika Posterunku Policji w Zalewie i policjanta zespołu prewencji . Funkcjonariusze podczas wykonywania czynności służbowych ustalali miejsce przebywanie 38 - latka. Okazało się, że poszukiwany mężczyzna ma mieszkać w jednym z domów w gminie Zalewo. Funkcjonariusze natychmiast pojechali na miejsce. Gdzie zatrzymali mężczyznę  i odkonwojowali do zakładu karnego. 38 – latek spędzi tam najbliższy rok  za uchylanie się od płacenia alimentów.

Kolejnego poszukiwanego  zatrzymali również policjanci z Zalewa. Funkcjonariusze podczas patrolu miasta i gminy na jednym z lokalnych przystanków autobusowych zauważyli znanego im mężczyznę . Policjanci znając listę osób poszukiwanych, z którą zapoznają się podczas każdej odprawy służbowej wiedzieli, że mieszkaniec gminy Zalewo jest poszukiwany. 55 – latek został zatrzymany jak się okazało mężczyzna nie opłacił grzywny za naruszenie przepisów w ruchu drogowym. Po opłaceniu mieszkaniec gminy Zalewo został zwolniony.

Tymczasem policjanci po otrzymaniu zarządzenia ustalenia miejsca pobytu i osadzenia w zakładzie karnym 63 – latka pojechali sprawdzić jego miejsce zamieszkania. Okazało się, że mężczyzna jest w domu. Funkcjonariusze zatrzymali mężczyznę i odkonwojowali do zakładu karnego. 63 – latek spędzi tam najbliższe 20 dni za zakłócenie porządku publicznego będąc pod wpływem alkoholu.

Natomiast iławski dzielnicowy podczas obchodu rejonu służbowego zauważył znanego mu z wcześniejszych interwencji 38 - latka. Policjant pamiętał, że mężczyzna jest poszukiwany. W związku z powyższym wylegitymował go oraz sprawdził w policyjnych systemach. Okazało się, że mieszkaniec Iławy poszukiwany jest przez iławską prokuraturę w celu wykonania z nim czynności prawnych. Funkcjonariusz sporządził oświadczenie dotyczące miejsca przebywania mężczyzny.