Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Znęcali się nad najbliższymi. Teraz będą tłumaczyć się przed sądem

Prokurator Rejonowy w Iławie zastosował środek zapobiegawczy w postaci dozoru policji wobec mieszkańca Susza, który znęcał się nad swoją żoną. 61-latek 2 razy w tygodniu będzie musiał stawiać się w suskim komisariacie a ponadto prokurator zobowiązał go do poprawnego zachowania się wobec pokrzywdzonej, zakazał nadużywania alkoholu oraz nakazał poinformować o terminie wyjazdu i powrotu do miejsca zamieszkania. Drugi ze sprawców przemocy domowej znęcał się nad swoją mamą. Iławski sąd zdecydował o odizolowaniu go od pokrzywdzonej. Został tymczasowo aresztowany na okres 3 miesięcy.

Policjanci  prowadzili postępowanie dotyczące znęcania się przez mieszkańca gminy Susz nad żoną.  Z ustaleń funkcjonariuszy wynikało, że 61-latek już od dłuższego czasu znęcał się psychicznie nad swoja żoną, którą wyzywał, ośmieszał, poniżał, zakłócał  spoczynek oraz groził pozbawieniem życia. W rodzinie wdrożona została procedura niebieskiej karty.  W trackie prowadzonych czynności policjanci zatrzymali mężczyznę i osadzili go w policyjnym areszcie. Po wytrzeźwieniu mężczyzna usłyszał zarzut. Wczoraj prokurator zdecydował o zastosowaniu wobec niego policyjnego dozoru. 61-letni mieszkaniec Susza będzie musiał 2 razy w tygodniu stawiać się w miejscowym komisariacie policji,  jak również poprawnie zachowywać się w stosunku do swojej żony. Ponadto, mężczyzna otrzymał też zakaz nadużywania alkoholu oraz będzie musiał poinformować o terminie wyjazdu i powrotu do miejsca zamieszkania.

Wobec drugiego sprawcy przemocy w rodzinie iławski sąd na wniosek policjantów i prokuratora zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. 39-letni mieszkaniec gminy Kisielice  znęcał się psychicznie nad swoją mamą, z którą wspólnie zamieszkiwał oraz groził swojej partnerce. Koszmar ten trwał od ponad dwóch lat. Mężczyzna będąc pod wpływem alkoholu wyzywał swoją mamę słowami wulgarnymi, wyganiał ich z domu, szarpał, popychał, bił po twarzy, a ponadto groził swojej partnerce pozbawieniem życia i zdrowia. W rodzinie wdrożono procedurę niebieskiej karty. Mężczyzna został zatrzymany. Sąd na wniosek policjantów i prokuratora zdecydował o jego tymczasowym aresztowaniu. Mężczyzna najbliższe 3 miesiące spędzi w więzieniu.

Za przestępstwo znęcania się nad najbliższymi Kodeks Karny przewiduje karę nawet do 5 lat pozbawienia wolności.