Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Potrącił rowerzystkę. Postępowanie zakończone aktem oskarżenia

Iławscy kryminalni wspólnie z prokuraturą zakończyli aktem oskarżenia dochodzenie przeciwko 36 -latkowi. Mężczyzna potrącił rowerzystkę włączając się z drugi niepublicznej. Kobieta z obrażeniami nogi została przetransportowana do szpitala. Teraz mieszkaniec powiatu iławskiego ze swojego zachowania będzie się tłumaczył przed sądem.

Bezpieczeństwo to nasza wspólna sprawa - to hasło, które powinni znać wszyscy uczestnicy ruchu drogowego. Jednak pomimo posiadanej wiedzy na temat zasad ruchu drogowego, niektórzy nadal nie stosują się do nich. Tak właśnie postąpił  36 – latek wobec którego policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Iławie pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Iławie prowadzili dochodzenie. Z ustaleń śledczych wynikało, że mężczyzna kierującym vw włączając się z drugi niepublicznej nie udzielił pierwszeństwa przejazdu kierującej rowerem i doprowadził do zderzenia między pojazdami. Kierująca jednośladem została przetransportowana do szpitala. Jak się później okazało kobieta doznała złamania nogi.  Zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawieniu mieszkańcowi Iławy zarzut.  

Kodeks karny art. 177. § 1 mówi o tym, że „Kto, naruszając, chociażby nieumyślnie, zasady bezpieczeństwa w ruchu lądowym, wodnym lub powietrznym, powoduje nieumyślnie wypadek, w którym inna osoba odniosła obrażenia ciała określone w art. 157 § 1, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3”.