Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Włamał się do piwnicy. Postępowanie zakończenie aktem oskarżenia

Funkcjonariusze z Posterunku Policji w Kisielicach wspólnie z Prokuraturą Rejonową w Iławie zakończyli aktem oskarżenia dochodzenie przeciwko 45 - latkowi. Mężczyzna włamał się do piwnicy jednego z bloków w Kisielicach. Jego łupem padły dwa worki z rzeczami przeznaczonymi na złom. Teraz ze swojego zachowania będą tłumaczyć się przed sądem.

Funkcjonariusze z Posterunku Policji w Kisielicach pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Iławie prowadzili dochodzenie przeciwko  45 - latkowi. Z ustaleń śledczych wynikało, że na terenie Kisielic doszło do włamania do piwnicy jednego z tamtejszych bloków. Nieznany wówczas sprawca po uszkodzeniu kłódki i wyłamaniu drzwi wejściowych dostał się  do wnętrza pomieszczenia i zabrał stamtąd dwa worki z rzeczami przeznaczonymi na złom. W wyniku podjętych działań iławskich kryminalnych i policjantów z Kisielic zatrzymano podejrzanego o to przestępstwo. Okazał się nim 45-letni mieszkaniec miasta.

Zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mężczyźnie zarzutu kradzieży z włamaniem , do którego się przyznał.

Kodeks karny za ten czyn przewiduje karę do 10 lat pozbawienia wolności