Kierujmy się rozsądkiem. Apelują policjanci - Aktualności - Komenda Powiatowa Policji w Iławie

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Kierujmy się rozsądkiem. Apelują policjanci

Każdy wypadek, kolizja to suma różnych zdarzeń i wielu z nich można uniknąć. Dlatego kierujmy się rozsądkiem. To hasło powinno przyświecać każdemu uczestnikowi ruchu drogowego ponieważ tak jak w przypadku trzech kierowców niestosowanie się do podstawowych zasad ruchu drogowego może zakończyć się groźnie wyglądającym zdarzeniem drogowym.

Wczoraj już kilka minut po godzinie10:00 oficer dyżurny iławskiej policji został poinformowany o zdarzeniu drogowym na jednej z ulic w Iławie. Funkcjonariusze natychmiast pojechali na miejsce. Według wstępnych ustaleń policji 61 - latek kierujący oplem nie ustąpił pierwszeństwa przejścia pieszemu znajdującemu się na oznakowanym przejściu dla pieszych w wyniku czego doprowadził do potrącenia pieszego. Poszkodowany został  przetransportowany do szpitala. Na szczęście nic poważnego mu się nie stało. Natomiast 61 – latek za spowodowanie zagrożenia w ruchu drogowym został ukarany mandatem.

Do kolejnego zdarzenia z udziałem niechronionego uczestnika ruchu drogowego doszło około godziny 16:00. Jak oświadczyła 15 – latka kierująca rowerem jechał ul. Dąbrowskiego w stronę ul. Lipowy Dwór w pewnym momencie zatrzymała się przed przejściem dla pieszych przy posesji oznaczonej nr 15 na ul. Dąbrowskiego, uczynił to również kierujący który wyjeżdżał z posesji. Po chwili w tym samym czasie obaj kierujący ruszyli w wyniku czego doszło do zderzenia między pojazdami. 15 – latka przewróciła się. Kierujący z samochodu zapytał się dziewczyny czy coś się jej stało i kiedy ta odparła ze nie odjechał. Zwracamy się z prośbą do kierującego samochodem oraz  świadków tego zdarzenia o osobisty kontakt z prowadzącym postępowanie lub kontakt telefoniczny pod numerem (89) 640-72-14, sekretariat (89) 640-72-07 celem ustalenia dokładnych okoliczności  kolizji. Informacje, nawet te anonimowe zostaną na pewno sprawdzone przez funkcjonariuszy iławskiej komendy policji.

Natomiast kilka minut po 18:00 n ul. Niepodległości  38 – latka kierująca citroenem nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu kierującej rowerem znajdującej na prawidłowo oznakowanym przejeździe dla rowerzystów i doprowadził do zderzenia bocznego między pojazdami. Kierująca jednośladem  została przetransportowana do szpitala gdzie okazało się, że ma złamana nogę.

Kiedy policjanci obsługiwali zdarzenie na ul. Niepodległości na drodze krajowej nr 15, 53 -latek kierujący fiatem nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze i na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem po czym wjechał do rowu. Na szczęście 53 - latkowi nic poważnego mu się nie stało. Mężczyzna za spowodowanie kolizji został ukarany mandatem.

Pamiętajmy !

Każdy wypadek, kolizja to suma różnych zdarzeń i wielu z nich można uniknąć. Dlatego kierujmy się rozsądkiem

Do 31 sierpnia br. na terenie powiatu iławskiego doszło do 53 zdarzeń drogowych, w których zginęło 6 osób a 60  zostało rannych.