Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Podał dane brata, żeby uniknąć odpowiedzialności. Teraz będzie tłumaczył się przed sądem

Kara do 3 lat pozbawienia wolności grozi 18 - latkowi. Mężczyzna podał dane brata, aby uniknąć odpowiedzialności za kierowanie samochodem bez wymaganych uprawnień. Teraz będzie się tłumaczyć przed sądem.

Iławscy policjanci ruchu drogowego zatrzymali do kontroli drogowej kierującego renaultem. Funkcjonariusze wylegitymowali mężczyznę oraz sprawdzili w policyjnych systemach. Okazało się, że mężczyzna podał dane osobowe swojego brata. Policjanci zatrzymali kierowcę. W tracie czynności ustalili, że 18 – latek bał się konsekwencji kierowania renaultem bez uprawnień. W związku powyższym mężczyzna otrzymał mandat za kierowanie samochodem bez prawa jazdy. Natomiast za podanie danych brata usłyszał zarzut, do którego się przyznał. Teraz ze swojego zachowania będzie tłumaczył się przed sądem.

Kodeks karny art. 235 mówi o tym, że „Kto, przez tworzenie fałszywych dowodów lub inne podstępne zabiegi, kieruje przeciwko określonej osobie ściganie o przestępstwo, w tym i przestępstwo skarbowe, wykroczenie, wykroczenie skarbowe lub przewinienie dyscyplinarne albo w toku postępowania zabiegi takie przedsiębierze, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.”