Posiadali przy sobie narkotyki. Usłyszeli zarzuty - Aktualności - Komenda Powiatowa Policji w Iławie

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Posiadali przy sobie narkotyki. Usłyszeli zarzuty

Kara do 3 lat pozbawienia wolności grozi dwóm mieszkańcom powiatu iławskiego. Młodzi mężczyźni posiadali przy sobie narkotyki kiedy to zostali zatrzymani przez policjantów do kontroli drogowej. Teraz młodzi mieszkańcy powiatu iławskiego będą tłumaczyć się przed sądem.

Policjanci podczas codziennych czynności służbowych ustalili, że jeden z mieszkańców powiatu iławskiego, który jeździ fordem może posiadać przy sobie narkotyki.  Funkcjonariusze kiedy zauważyli opisywany pojazd zatrzymali go do  kontroli drogowej. Informacje, które posiadali policjanci potwierdziły się. W trakcie czynności mundurowi u 18 – latka kierującego pojazdem oraz 21 - letniego pasażera  ujawnili susz roślinny, który po zbadaniu narkotestem okazał się marihuaną. Policjanci zatrzymali mężczyzn. Zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mu zarzutów 18 – latkowi i jego starszemu znajomemu, do których się przyznali.

W myśl Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii art. 62. 1. mówi, że „Kto, wbrew przepisom ustawy, posiada środki odurzające lub substancje psychotropowe, podlega karze pozbawienia wolności do 3 lat ”.