Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Przeprowadzili działania "Prędkość" na terenie powiatu

Policjanci przeprowadzili działania kontrolno - prewencyjne pod hasłem „Prędkość”. Ich celem było ograniczenie liczby zdarzeń drogowych oraz eliminowanie z ruchu drogowego tych kierowców, którzy prowadzą pojazdy z nadmierną prędkością lub w inny rażący sposób łamią obowiązujące przepisy ruchu drogowego. Podczas akcji policjanci skontrolowali 50 pojazdów i ujawnili 15 przypadków wykroczeń.

Policjanci przypominają, że od wielu lat jedną z głównych przyczyn wypadków i kolizji na drogach jest nieprzestrzeganie przez kierujących dozwolonej prędkości jazdy. Nadmierna prędkość pojazdów często pojawia się też w sygnałach społecznych przekazywanych za pośrednictwem Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa.  Akcja związana z kontrolą prędkości na drogach powiatu iławskiego prowadzona była już od wczesnych godzin rannych. Funkcjonariusze skontrolowali łącznie 76 pojazdów  ujawniając 21 kierujących, którzy  przekroczyli dozwoloną prędkość. Funkcjonariusze podczas działań sprawdzali również stosowanie pasów bezpieczeństwa i urządzeń do bezpiecznego przewożenia dzieci oraz stan techniczny pojazdów.

Pamiętajmy, że nie zawsze konsekwencje łamania przepisów drogowych ponoszą tylko ich sprawcy, ale w wielu przypadkach za ich błędy, koszty w postaci utraty zdrowia, a nawet życia ponoszą też inni uczestnicy ruchu drogowego