Iławskich uczniów odwiedzili dzielnicowi - Aktualności - Komenda Powiatowa Policji w Iławie

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Iławskich uczniów odwiedzili dzielnicowi

Dzielnicowi z Komendy Powiatowej Policji w Iławie w ramach w akcji „Bezpieczna droga do szkoły” spotkali się z uczniami iławskich podstawówek. Funkcjonariusze rozmawiali z dziećmi i młodzieżą na temat bezpiecznej drogi do i ze szkoły.

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Iławie w celu zapewnienia bezpieczeństwa dzieciom i młodzieży w drodze do i ze szkoły prowadzą działania „Bezpieczna droga do szkoły”. Tym razem dzielnicowi odwiedzili  iławskie szkoły podstawowe. Wszyscy wiemy, że droga do  szkoły i ze szkoły to codzienność każdego ucznia dlatego policjanci podczas spotkania przypomnieli  uczestnikom  najważniejsze zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Wszyscy wspólnie podczas dyskusji omówili dlaczego należy przechodzić przez przejście dla pieszych, po co na skrzyżowaniu są światła czy też czemu należy mieć zapięte pasy w samochodzie i jeździć w fotelikach korzystając z plansz edukacyjnych „Bezpieczne Dziecko”  oraz  „Bezpieczna droga do szkoły”, które zostały zakupione przez Starostwo Powiatowe w Iławie oraz Urząd Gminy Iława.

Uczniowie wiedzą już o tym, że idąc na grupową wycieczkę, muszą zachować szczególną ostrożność, słuchać poleceń opiekuna. 

Dzielnicowi  przypomnieli również uczniom o odblaskach, które bezwzględnie powinny znaleźć się na ich odzieży wierzchniej, gdyż dobra widoczność na drodze to gwarancja bezpieczeństwa uczestników ruchu drogowego, a takimi właśnie są m.in. piesi

Jak się okazało uczestnicy spotkania mają dużą wiedzę na temat zagadnień ruchu drogowego i bardzo chętnie odpowiadali na szereg pytań. Bo poprawa stanu bezpieczeństwa dzieci i kształtowanie prawidłowych nawyków komunikacyjnych jest bardzo ważna już od najmłodszych lat a dzięki takim spotkaniom rosną młodzi, odpowiedzialni użytkownicy dróg.

Na zakończenie wszyscy uczniowie otrzymali odblaski.