Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Ukradł jedzenie, biżuterię i próbował odjechać ciągnikiem. 21 - latek ze swojego zachowania będzie tłumaczył się przed sądem

Iławscy kryminalni wspólnie z prokuraturą zakończyli aktem oskarżenia dochodzenie przeciwko 21-latkowi. Młody mężczyzna usłyszał aż 14 zarzutów m. in. kradzieży, kradzieży z włamaniem oraz naruszenia miru domowego i zaboru pojazdów w celu krótkotrwałego użycia. Teraz ze swojego zachowania będzie tłumaczyć się przed sądem.

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Iławie pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Iławie prowadzili dochodzenie przeciwko 21 - latkowi. Z ustaleń śledczych wynikało, że na terenie gminy Zalewo  doszło do kradzieży z włamaniem do jednego z domów jednorodzinnych. W trakcie czynności policjanci ustalili, że  kiedy zgłaszająca poszła, do domu którym się opiekowała zgasić światło zastała w nim znanego jej 21 – latka. Mężczyzna na widok kobiety szybko uciekł z mieszkania jednak na posesji pozostawił swój rower. Policjanci przyjęli zawiadomienie oraz przesłuchali świadków. Okazało się, że sprawca wykorzystując nieobecność domowników  wszedł do domu skąd ukradł produkty spożywcze. W trakcie dalszych czynności policjanci ustalili, że to nie jedyne przewinienie 21 – latka. Mężczyzna w ciągu ostatnich 3 miesięcy  włamywał się do mieszkań jak i również na posesję w gminie Zalewo skąd kradł wartościowe przedmioty w tym również ciągniki, samochody czy ładowarkę JCB. Policjanci zatrzymali 21 - latka. Zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawieniu mieszkańcowi gminy Zalewo aż 14 zarzutów m. in. kradzieży, kradzieży z włamaniem, naruszenia miru domowego oraz zaboru pojazdu w celu krótkotrwałego użycia.

Kodeks karny za samą kradzież z włamaniem w warunkach tzw. „recydywy” przywiduje 15 lat pozbawienia wolności.