Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci prowadzą działania "Prędkość" na terenie powiatu

Dziś policjanci na terenie powiatu iławskiego przeprowadzą działania kontrolno - prewencyjne pod hasłem „Prędkość”. Ich celem jest ograniczenie liczby zdarzeń drogowych oraz eliminowanie z ruchu drogowego tych kierowców, którzy prowadzą pojazdy z nadmierną prędkością lub w inny rażący sposób łamią obowiązujące przepisy ruchu drogowego.

Policjanci przypominają, że od wielu lat jedną z głównych przyczyn wypadków i kolizji na drogach jest nieprzestrzeganie przez kierujących dozwolonej prędkości jazdy. Nadmierna prędkość pojazdów często pojawia się też w sygnałach społecznych przekazywanych za pośrednictwem Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa.  Akcja związana z kontrolą prędkości na drogach powiatu iławskiego prowadzona jest już od wczesnych godzin rannych. Funkcjonariusze podczas działań sprawdzą również stosowanie pasów bezpieczeństwa i urządzeń do bezpiecznego przewożenia dzieci oraz stan techniczny pojazdów.

Pamiętajmy, że nie zawsze konsekwencje łamania przepisów drogowych ponoszą tylko ich sprawcy, ale w wielu przypadkach za ich błędy, koszty w postaci utraty zdrowia, a nawet życia ponoszą też inni uczestnicy ruchu drogowego.