Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci z powiatu iławskiego podsumowali miniony weekend

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Iławie podsumowali minione 72 godziny, podczas których interweniowali 122 razy. Były to najczęściej zakłócenia porządku, awantury i kłótnie domowe których było 13 oraz kradzieże jak również zdarzenia drogowe. Interwencji dotyczących ruchu drogowego było natomiast 28. Policjanci zabezpieczali też wiele imprez sportowych i kulturalnych odbywających się czasie weekendu na terenie powiatu iławskiego.

Policjanci z powiatu iławskiego podczas  minionego weekendu  interweniowali 122 razy. Był to czas intensywnej pracy dla policjantów prewencji, funkcjonariuszy ruchu drogowego, wydziału kryminalnego oraz funkcjonariuszy komisariatów i posterunków policji. Policjanci podczas minionych 72 godzin podjęli 13 interwencji domowych, po których funkcjonariusze w dwóch rodzinach wszczęli procedurę Niebieskiej Karty oraz zatrzymali dwóch awanturników.

Mundurowi reagowali również wielokrotnie na zgłoszenia związane ze zdarzeniami drogowymi. Podczas minionego weekendu policjanci pracowali na miejscu 11  kolizji drogowych oraz zatrzymali dwóch nietrzeźwych kierujących.

Pierwszego z mężczyzn zatrzymali suscy policjanci po informacji uzyskanej od świadka. Zgłaszający oświadczył, że jedną z dróg w gminie Susz jedzie za ciągnikiem, którego kierujący może być pod działaniem alkoholu. Funkcjonariusze natychmiast pojechali we wskazanym kierunku i kiedy zauważyli opisywany ciągnik zatrzymali go. Okazało się, że przypuszczenia świadka były słuszne 44 – latek kierował ciągnikiem mając ponad 2,7 promila alkoholu w organizmie. W trakcie czynności policjanci ustalili, że mieszkaniec gminy Susz nie posiada również uprawnień do kierowania pojazdem mechanicznym.  

Kolejnego nietrzeźwego kierującego zatrzymali policjanci w Kisielicach na drodze krajowej nr 16. Funkcjonariusze zauważyli motorower, którym jechał kierujący bez kasku ochronnego i tzw. „wężykiem”. Policjanci dali znak do zatrzymania się kierowcy jednak ten nie zareagował i pojechał dalej. W związku z powyższym mundurowi, aby zatrzymać mężczyznę włączyli sygnały świetlne i dźwiękowe, jednak kierowca nie reagował, zaczął uciekać. Policjanci po krótkim pościgu zatrzymali kierującego, którym okazał się 25 – latek.  Funkcjonariusze od mężczyzny wyczuli woń alkoholu jednak ten nie chciał poddać się badaniu alkomatem. W związku z powyższym mieszkańcowi gminy Kisielice została pobrana krew do badania na zawartość alkoholu w organizmie.

Podczas minionego weekendu odbyło się również wiele imprez o charakterze sportowo - rozrywkowym, które zabezpieczali policjanci na terenie powiatu iławskiego m. in. „Też lubię biegać”, VIII Iławski Półmaraton, „Złom Race”. Dzięki współpracy ze służbami porządkowymi organizatorów imprez odbyły się one bez zakłóceń, ponieważ współpraca pozwoliła szybko reagować na wszelkiego rodzaju nieprawidłowości.