Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Ukradł reklamówkę z zawartością. Teraz będzie tłumaczył się przed sądem

Kara do 5 lat pozbawienia wolności grozi 42 – latkowi. Mężczyzna korzystając z nieuwagi mieszkanki Iławy ukradł jej reklamówkę, w której znajdował się telefon komórkowy i klucze. Teraz mężczyzna ze swojego zachowania będzie tłumaczył się przed sądem.

Oficer dyżurny iławskiej policji został poinformowany o kradzieży. Na miejsce natychmiast został wysłany najbliższy patrol policji  a byli to dzielnicowy sierż. asp. Dominik Siestrzewitowki i mł. asp. Daniel Bonisławski. Funkcjonariusze znając dobrze swoje miasto już kilka minut od zgłoszenia, w wyniku przeszukania terenu przyległego do miejsca zdarzenia , ujawnili i zatrzymali sprawcę kradzieży.  42 – latek miał przy sobie tylko  klucze  pochodzące z kradzieży, natomiast telefon zdążył już odrzucić. W trakcie dalszych czynności policjanci ustalili, że mężczyzna korzystając z chwilowej nieuwagi pokrzywdzonej, która odłożyła reklamówkę, aby wyrzucić śmieci ukradł ją i odszedł.  Zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie zarzutów mieszkańcowi Iławy, do którego się przyznał.

Teraz  42 – latek ze swojego zachowania będzie tłumaczył się przed sądem.  Kodeks karny za kradzież przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności.

Ładowanie odtwarzacza...