"Ja też lubię" biegać wspólnie z policjantami - Aktualności - Komenda Powiatowa Policji w Iławie

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

"Ja też lubię" biegać wspólnie z policjantami

W Iławie na parkingu przed Halą Widowiskowo – Sportową w ramach VIII Iławskiego Półmaratonu La Rive im. Antoniego Gierszewskiego odbyła się sportowa zabawa dla dzieci "Ja też lubię biegać". Policjanci, którzy zobowiązani są do utrzymywania sprawności fizycznej również brali w niej udział i przygotowali dla uczestników wiele ciekawych atrakcji i niespodzianek związanych z bezpiecznym uprawianiem sportu.

W minioną sobotę na parkingu przed Halą Widowiskowo – Sportową w ramach VIII Iławskiego Półmaratonu La Rive im. Antoniego Gierszewskiego  odbyła się sportowa zabawa dla dzieci "Ja też lubię biegać".  Policjanci, którzy zobowiązani są do utrzymywania sprawności fizycznej przygotowali dla dzieci, które przyszły wraz z opiekunami,  zabawy promujące bezpieczne uprawianie sportu.

Uczestnicy zabawy na stanowisku policyjnym mogli przymierzyć kamizelkę kuloodporną i pobiegać w niej między słupkami. Wielu dorosłych podczas spotkania przetestowało natomiast  na sobie efekty obecności alkoholu  i narkotyków w organizmie zakładając alkogogle i narkogogle, które zniekształcały obraz, spowolniały czasu reakcji i powodowały problemy z oceną odległości i kierunków. Uczestnicy zabawy trzymając w ręce ringo musieli przenieść je z jednego pachołka na drugi.

Dzieci  przypomniały sobie podstawowe zasady bezpieczeństwa korzystając z plansz edukacyjnych „Bezpieczne Dziecko”  oraz  „Bezpieczna droga do szkoły”, które zostały zakupione przez Starostwo Powiatowe w Iławie oraz Urząd Gminy Iława. Plansze te zostały przekazane Komendzie Powiatowej Policji w Iławie, aby propagować prawidłowe zachowania. Uatrakcyjniły one spotkania jak i pomogły w usystematyzowaniu uzyskanych przez dzieci i młodzież informacji. Natomiast każdy chętny w ramach działań „ Bezpieczna droga do szkoły „ oraz „Jednośladem bezpiecznie do celu”  mógł rozwiązać przygotowaną na tą okazję krzyżówkę, której hasło brzmiało „Biegam w odblaskach”.  Wszystkie prawidłowe odpowiedzi brały udział w konkursie z atrakcyjnymi nagrodami promującymi bezpieczne uprawianie sportu.

Policjantka przybliżyła dorosłym uczestnikom zabawy również ideę Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Omówila jakie są zasady korzystania z aplikacji zachęcając do aktywnego korzystania z "Mapy”. Policjantka podkreśliła przy tym jak ważne jest partnerstwo i wspólnie podejmowane działania na rzecz podniesienia poczucia bezpieczeństwa.

Podczas rozmowy policjantka opowiadała również wszystkim chętnym jakie warunki trzeba spełnić by zostać policjantem oraz  jak przebiega proces rekrutacyjny do służby. Wskazując też,  jakie należy mieć predyspozycje i czego należy się spodziewać wykonując ten zawód.