Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Kierował pomimo cofniętych uprawnień. Postępowanie zakończone aktem oskarżenia

Policjanci z Iławy wspólnie z Prokuraturą Rejonową w Iławie zakończyli aktem oskarżenia dochodzenie przeciwko 72 - latkowi. Mężczyzna kierował mercedesem nie stosując się do decyzji starosty o cofnięciu uprawnień. Teraz za popełnione przestępstwo mężczyzna w najbliższym czasie będzie tłumaczył się przed sądem.

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Iławie pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Iławie prowadzili dochodzenie przeciwko  72 -latkowi. Z ustaleń śledczych wynikało, że mężczyzna na jednej z dróg w Iławie kierował mercedesem. W trakcie kontroli drogowej okazało się, że mężczyźnie decyzją Starosty Iławskiego zostały cofnięte uprawnienia do kierowania samochodem osobowym. Teraz ze swojego zachowania 72 – latek będzie tłumaczył się przed sądem.

Kodeks karny art. 180a mówi o tym, że  Kto na drodze publicznej, w strefie zamieszkania lub w strefie ruchu, prowadzi pojazd mechaniczny, nie stosując się do decyzji właściwego organu o cofnięciu uprawnienia do kierowania pojazdami, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.