Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymali poszukiwanych ukrywających się przez wymiar sprawiedliwości

Policjanci podczas realizowania swoich zadań służbowych, zatrzymali kolejne osoby ukrywające się przed wymiarem sprawiedliwości. Wśród nich znaleźli się m. in. 44 – latek, który szukany była za uchylanie się od płacenia alimentów oraz 14 – latka, która uciekła z ośrodka szkolno-wychowawczego.

Pierwszego z poszukiwanych zatrzymali policjanci z zespołu do spraw poszukiwań. Funkcjonariusze podczas wykonywania czynności służbowych ustalali miejsce przebywanie 44 – latka, który ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości. Policjanci sprawdzali różne adresy pod którymi mógłby przebywać poszukiwany mężczyzna. W trakcie czynności policjanci ustalili, że mieszkaniec gminy Iława może być właśnie w pracy. Funkcjonariusze natychmiast pojechali na miejsce. Gdzie potwierdzili uzyskane informację. Policjanci zatrzymali mężczyznę i odkonwojowali  do zakładu karnego. 44 – latek spędzi  w więzieniu najbliższy 8  miesięcy za spowodowanie uchylanie się od płacenia alimentów.

Kolejnego  poszukiwanego  zatrzymali policjanci w domu. Funkcjonariusze uzyskali informacje, że 14 – latka samowolnie oddaliła się z młodzieżowego ośrodka wychowawczego. Policjanci ustalili, że młoda mieszkanka Iławy może przebywać teraz w domu. Funkcjonariusze podczas wykonywania swoich codziennych obowiązków służbowych pojechali do jej miejsca zamieszkania. Okazało się, że 14 – latka  jest w domu. Funkcjonariusze wylegitymowali młodą  mieszkankę Iławy po czym przetransportowali ją do Policyjnej Izby Dziecka skąd zostanie przekazana opiekunom ośrodka.