Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymali kolejnych nieodpowiedzialnych kierujących

Niestety na niektórych nie działają prośby, groźby czy apele. Nie pomaga uświadamianie i edukacja. Policjanci wciąż zatrzymują kierowców, którzy nieodpowiedzialnie zachowują się na drodze czy decydują się na jazdę po alkoholu.

Wczoraj iławscy policjanci już kilka minut po godzinie  7:00 zatrzymali do kontroli drogowej kierującą 61 – latkę. Funkcjonariusze wylegitymowali kobietę oraz sprawdzili w policyjnych systemach. Skontrolowali również jej stan trzeźwości. Okazało się, że kobieta jechał vw do pracy mając 0,8 promila alkoholu w organizmie.

Kilka godzin później policjanci z iławskiego ruchu drogowego zatrzymali do kontroli drogowej kierującego fordem. W  trakcie czynności okazało się, że 50 – latek zdecydował się kierować pojazdem mając 0,4 promila alkoholu w organizmie.

Oboje kierowcy w najbliższym czasie ze swojego zachowania będą tłumaczyć się przed sądem. Kodeks karny za ten czyn przewiduje karę 2 lata pozbawienia wolności oraz zakaz kierowania pojazdami nawet do 15 lat. Dodatkowo osoba kierująca pojazdem w stanie nietrzeźwości będzie musiała się liczyć z dolegliwymi konsekwencjami finansowymi. Niezależnie od orzeczonej kary, sąd obligatoryjnie orzeka świadczenie pieniężne w wysokości nie mniejszej niż 5 tys. zł, w przypadku osoby po raz pierwszy dopuszczającej się takiego czynu oraz nie mniejszej niż 10 tys. zł, gdy osoba po raz kolejny kierowała pojazdem w stanie nietrzeźwości.

Natomiast na trasie Iława – Lubawa kierujący vw wykonując manewr wyminięcia zwierzyny leśnej która wtargnęła na jezdnię wprowadził samochód w poślizg a następnie zjechał  na prawe pobocze gdzie doszło do wywrócenia pojazdu. 19 – letni kierujący został zabrany do szpitala. W trakcie czynności policjanci ustalili, że młody mężczyzna prawo jazdy ma dopiero od 15 miesięcy.

Kierowco pamiętaj !

Reaguj na niebezpiecznie zachowanie innych uczestników ruchu drogowego. Zadbaj o bezpieczeństwo swoje i innych. Każdy nawet anonimowo pod numerem telefonu 112 lub 997 może powiadomić najbliższą jednostkę Policji, o takim fakcie. Policjanci sprawdzą każdy sygnał