Okradł znajomego z pracy. Odpowie przed sądem - Aktualności - Komenda Powiatowa Policji w Iławie

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Okradł znajomego z pracy. Odpowie przed sądem

Kto kradnie lub przywłaszcza sobie cudzą rzecz ruchomą ….. podlega karze aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny – taki zarzut w najbliższym czasie usłyszy 32 – latek. Mężczyzna okradł znajomego z pracy. Teraz będzie się tłumaczył przed sadem.

Iławscy policjanci zostali wczoraj poinformowani o ujęciu sprawcy kradzieży. Funkcjonariusze natychmiast pojechali na miejsce. Okazało się, że zgłaszającemu kilka dni temu z portfela zostały skradzione pieniądze a wszystko to działo się w jego miejscu pracy. Mężczyzną podejrzewał, że sprawcą mógł być niedawno zatrudniony 32 – latek gdyż po tym jak zgłaszającemu zginęły pieniądze  mężczyzna nie pojawił się już w pracy. Pokrzywdzony dodał, ze jak tylko zauważył prawdopodobnego sprawcę kradzieży postanowił go zatrzymać co uczynił i poinformował o tym policjantów.  Funkcjonariusze zatrzymali  32 – latka, który oświadczył, że faktycznie zabrał te pieniądze ponieważ ma poważne problemy finansowe.

Teraz mężczyzna ze swojego zachowania będzie tłumaczył się przed sadem. Kodeks wykroczeń za kradzież przewiduje karę karze aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny.