Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Sąd bez pobłażania wobec kierowcy, który postanowił wsiąść za kierownicę pomimo aktywnego sądowego zakazu

4000 złotych grzywny i zakaz prowadzenia pojazdów na okres 2 lat – taki wyrok na wniosek iławskich policjantów zapadł w trybie przyspieszonym, a usłyszał go 28 -letni obywatel Armenii. Mężczyzna wsiadł za kierownicę pomimo aktywnego sądowego zakazu kierowania pojazdami mechanicznymi.

Policjanci z Susza podczas patrolu miasta i gminy zauważyli jak kierujący toyotą wyprzedza inny samochód przekraczając podwójną linię ciągłą oraz przejście dla pieszych.  W związku z powyższym funkcjonariusze zatrzymali samochód i wylegitymowali kierującego. Okazało się, że 28 – latek kierował toyotą mając aktywny zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi.  Mężczyzna został zatrzymany i osadzony w policyjnej celi.  Funkcjonariusze  obywatelowi Armenii przedstawili zarzut, do którego się przyznał.  28 – latek w trybie przyspieszonym został doprowadzony do sądu, gdzie natomiast usłyszał wyrok: zapłaty grzywny w wysokości 4000 złotych oraz zakaz prowadzenia pojazdów na okres 2  lat.

Policjanci apelują, aby każdy reagował na niebezpiecznie zachowanie innych uczestników ruchu drogowego. Zadbajmy o bezpieczeństwo swoje i innych. Każdy nawet anonimowo pod numerem telefonu 112 lub 997 może powiadomić najbliższą jednostkę Policji o takim fakcie. Policjanci sprawdzą każdy sygnał.