Kieruj się rozsądkiem. Apelują policjanci - Aktualności - Komenda Powiatowa Policji w Iławie

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Kieruj się rozsądkiem. Apelują policjanci

Kieruj się rozsądkiem to hasło powinno przyświecać każdemu kierowcy. Jednak nie wszyscy stosują się do tej podstawowej zasady. Zapomnieli również o niej kolejni kierujący na terenie powiatu iławskiego. Jeden z nich uderzył w przydrożne drzewo, drugi natomiast nie zastosował się do sądowego zakazu. Mężczyźni w najbliższym czasie odpowiedzą za swoje nieodpowiedzialne zachowanie.

Już kilka minut po godzinie 6:00 oficer dyżurny iławskiej policji został poinformowany o poważnym zdarzeniu drogowym. Funkcjonariusze natychmiast pojechali na miejsce. Okazało się, że  33 – letni kierujący motocyklem nie dostosował prędkości do warunków ruchu i  na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem zjechał na prawe pobocze po czym uderzył w przydrożne drzewo.  Mieszkaniec gminy Iława z obrażeniami ciała został przetransportowany do szpitala gdzie pozostał na obserwacji.

Tymczasem  iławscy policjanci ruchu drogowego zatrzymali do kontroli drogowej kierującego vw. Funkcjonariusze wylegitymowali mężczyznę oraz sprawdzili w policyjnych systemach. Okazało się, że 28 – latek kierował samochodem mając aktywny zakaz sądowy kierowania pojazdami mechanicznymi. Policjanci zatrzymali mężczyznę a samochód przekazali osobie przez niego wskazanej.

Kierowco!!! Nie ryzykuj życiem własnym oraz innych osób!!! kieruj się rozsądkiem