Iławscy policjanci podsumowali miniony weekend - Aktualności - Komenda Powiatowa Policji w Iławie

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Iławscy policjanci podsumowali miniony weekend

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Iławie podsumowali minione 72 godziny, podczas których interweniowali 144 razy. Były to najczęściej zakłócenia porządku, awantury i kłótnie domowe których było 22 oraz kradzieże jak również zdarzenia drogowe. Interwencji dotyczących ruchu drogowego było natomiast 29. Policjanci zabezpieczali też wiele imprez sportowych i kulturalnych odbywających się czasie weekendu na terenie powiatu iławskiego.

Policjanci z powiatu iławskiego podczas  minionego weekendu  interweniowali 144 razy. Był to czas intensywnej pracy dla policjantów prewencji, funkcjonariuszy ruchu drogowego, wydziału kryminalnego oraz funkcjonariuszy komisariatów i posterunków policji. Policjanci podczas minionych 72 godzin podjęli 22 interwencje domowe, po których funkcjonariusze w jednej rodzinie wszczęli procedurę Niebieskiej Karty oraz zatrzymali jednego awanturnika.

Mundurowi reagowali również wielokrotnie na zgłoszenia związane ze zdarzeniami drogowymi. Podczas minionego weekendu policjanci pracowali na miejscu 9  kolizji drogowych. Do tej najpoważniej wyglądającej doszło na jednaj z iławskich dróg. Według wstępnych ustaleń policji kierujący 58 – latek rowerem nie zasygnalizował manewru skrętu w lewo i doprowadził do bocznego zderzenia z kierującym fiatem. Mężczyzna za spowodowanie zagrożenia w ruchu drogowym został ukarany mandatem.

 Funkcjonariusze podczas minionego weekendu zatrzymali również dwóch poszukiwanych. Pierwszego z nich zatrzymał dzielnicowy w czasie wolnym od służby. Funkcjonariusz zauważył znanego mu osobiście ze wcześniejszych interwencji 36 – latka. Policjant pamiętał, że na mężczyznę przyszło zarządzenie o ustaleniu miejsca pobytu i osadzenia w zakładzie karnym. Mundurowy wezwał na miejsce patrol policji, który zatrzymał mieszkańca Iławy i odkonwojował do zakładu karnego gdzie 36 -latek spędzi najbliższe 8 miesięcy za popełnione czyny.

Kolejnego poszukiwanego zatrzymali policjanci dziś kilka minut przed godzina 3:00 policjanci pojechali po raz kolejny na teren iławskiego dworca gdzie miało dojść do potłuczenia szyby. Podczas czynności okazało się, że mieszkaniec Szczecinka nie tylko wybił szybę ale jest również poszukiwany przez prokuraturę do ustalenia miejsca pobytu. Mężczyzna został zatrzymany i osadzony w policyjnej celi. Po wytrzeźwieniu usłyszy zarzut zniszczenia mienia.

Podczas minionego weekendu odbyło się również wiele imprez o charakterze rozrywkowym, które zabezpieczali policjanci na terenie powiatu iławskiego m. in. Szynaka Day, Ząbrowiada 2018. Dzięki współpracy ze służbami porządkowymi organizatorów imprez odbyły się one bez zakłóceń, ponieważ współpraca pozwoliła szybko reagować na wszelkiego rodzaju nieprawidłowości.