Areszt wobec sprawcy śmiertelnego wypadku - Aktualności - Komenda Powiatowa Policji w Iławie

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Areszt wobec sprawcy śmiertelnego wypadku

Iławski sąd zdecydował o trzymiesięcznym aresztowaniu sprawcy wypadku śmiertelnego, do jakiego doszło na trasie Susz-Kisielice. 42 – latek podejrzany jest o spowodowanie wypadku ze skutkiem śmiertelnym. Kodeks karny za ten czyn przewiduje karę do 8 lat pozbawienia wolności.

Oficer dyżurny iławskiej policji został poinformowany o wypadku drogowym.  Funkcjonariusze natychmiast pojechali na miejsce. Okazało się, że  42 – latek kierujący samochodem specjalnym – betoniarką, nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze i na łuku drogi zjechał na przeciwległy pas ruchu a następnie doprowadził do zderzenia czołowego z kierującym busem tzw. chłodnią. Kierujący busem został przetransportowany do szpitala helikopterem lotniczego pogotowia ratunkowego, jednak na skutek odniesionych obrażeń zmarł. Natomiast kierujący betoniarką został zatrzymany.

Na podstawie zgromadzonych materiałów, sąd zastosował wobec sprawcy tymczasowy areszt. Mężczyzna najbliższe trzy miesiące spędzi w więzieniu.

Kodeks karny za to  przestępstwo przewiduje karę do 8 lat pozbawienia wolności.

Droga w tym miejscu była przez kilka godzin zablokowana. Policjanci pod nadzorem prokuratora wyjaśniają teraz  wszystkie okoliczności tego zdarzenia.