Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Spowodowali zdarzenia drogowe bo byli pod działaniem alkoholu

Każdego dnia policjanci na terenie powiatu iławskiego zatrzymują nieodpowiedzialnych kierujących. Prędkość, alkohol a przede wszystkim niestosowanie się do podstawowych zasad ruchu drogowego to główne przyczyny wypadków drogowych. Tak też było w przypadku dwóch kierujących z powiatu iławskiego.

Wczoraj (05.07.18 r.) iławscy policjanci zostali poinformowani o zdarzeniu drogowym. Funkcjonariusze natychmiast pojechali na miejsce. Okazało się, że kierujący motorowerem nie upewnił się co do możliwości wykonania manewru skrętu w lewo w wyniku czego doprowadził do bocznego zderzenia z wyprzedzającym go vw. 41 – latek kierującemu motorowerem za spowodowanie zagrożenia w ruchu drogowym został ukarany mandatem. W trakcie czynności okazało się, że 41 – latek kierował jednośladem mając 2 promile alkoholu w organizmie.   Mężczyzna nie posiadał również uprawnień do kierowania pojazdem, które już wcześniej zostały mu zatrzymane.

Tymczasem w gminie Zalewo policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierującego rowerem. Okazało się, że 39 –latek kierował jednośladem mając 1,8 promila alkoholu w organizmie.  Mężczyzna za popełnione wykroczenie został ukarany mandatem a jednoślad policjanci przekazali osobie wskazanej przez 39 –latka.

Przypominamy!

Motorowerzysta, rowerzysta oraz pieszy jest niechronionym uczestnikiem ruchu drogowego którego, chroni tylko jego własny zdrowy rozsądek oraz odpowiednie zachowanie. Dlatego każdy najmniejszy błąd prowadzi do groźnego w skutkach wypadku a ignorowanie przepisów ruchu drogowego może skończyć się tragicznie.