Groził, nękał został zaresztowany - Aktualności - Komenda Powiatowa Policji w Iławie

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Groził, nękał został zaresztowany

O tymczasowym aresztowaniu zadecydował Sąd Rejonowy w Iławie wobec 29 – latka. Mężczyzna groził pozbawieniem życia oraz nękał swoją byłą partnerkę. Kodeks karny za samo uporczywe nękanie przewiduje karę do 3 lat pozbawienia wolności.

Iławscy policjanci prowadzili postępowanie dotyczące gróźb karalnych. Funkcjonariusze ustalili, że sprawca wielokrotnie w trakcie bezpośrednich kontaktów jak i telefonicznych  z pokrzywdzoną oraz jej rodzicami groził zniszczeniem mienia jak również pozbawieniem życia.  Pokrzywdzeni obawiali się o własne życie. W trakcie dalszych czynowości okazało się, że to nie jedyne przewinienia 29 – latka. Mężczyzna wielokrotnie wyzywał kobiet, przyjeżdżał pod jej dom głośno słuchając muzyki przez co  uporczywie nękał pokrzywdzoną wzbudzając w niej uzasadnione okoliczności poczucie zagrożenia oraz istotnie naruszał prywatność. Policjanci zatrzymali mężczyznę a zebrany materiał dowodowy pozwoli na przedstawienie mu 5 zarzutów.

W związku z powyższym sąd zastosował, wobec 29 – latka  tymczasowy areszt. Mężczyzna najbliższe dwa miesiące spędzi w więzieniu.

Kodeks karny za samo uporczywe nękanie przewiduje karę do 3 lat pozbawienia wolności.