"Mundur na Rowerze" wystartował z Iławy - Aktualności - Komenda Powiatowa Policji w Iławie

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

"Mundur na Rowerze" wystartował z Iławy

Jeszcze niedawno oni nieśli pomoc, dziś sami jej potrzebują. Warmińsko-mazurscy policjanci przyłączyli się do II edycji wyjątkowej rowerowej sztafety charytatywnej, która ma na celu zebranie środków na leczenie i rehabilitację funkcjonariuszy poszkodowanych w trakcie akcji. W tym roku mundurowi jadą dla Arka i Marcina z Łodzi.

Rowerowa sztafeta w czwartek (28.06.2018) ruszyła w dalszą drogę z Iławy do Grudziądza. Poza promowaniem aktywności fizycznej i dbania o zdrowie, akcja „Mundur na rowerze” ma przede wszystkim na celu zbiórkę funduszy dla poszkodowanych w czasie służby funkcjonariuszy Policji i Straży Pożarnej, którzy odnieśli poważne obrażenia podczas wybuchu, do jakiego doszło w jednym z mieszkań na łódzkich Bałutach pod koniec 2017 roku. Honorowy patronat nad ta imprezą objął Komendant Główny Policji nadinsp. dr Jarosław Szymczyk, Komendant Główny Straży Pożarnej gen. bryg. Leszek Suski oraz Międzynarodowe Stowarzyszenie IPA. W tym roku służby mundurowe, w tym warmińsko - mazurscy policjanci jadą dla st. sierż. Marcina Miniaka z Komisariatu Policji V w Łodzi oraz asp. szt. Arkadiusza Dąbrowskiego z Jednostki Ratowniczo - Gaśniczej nr 1 w Łodzi.

Każdy może pomóc Arkowi i Marcinowi i wesprzeć cel akcji wpłacając dowolną kwotę na poniższe konto:
29 1020 3408 0000 4002 0405 9309 PKO BP

tytuł wpłaty: Mundur na rowerze 2018

Funkcjonariusze swoją sztafetę zakończą 30 czerwca w Łodzi. Mają do pokonania 6100 km, w trasie przejeżdżają przez 133 miasta.

Iława:

II edycja sztafety z Brodnicy dotarła wczoraj (28.06.2018 r.) kilka minut po godzinie 11:00  do Iławy. Bransoletkę, symbolizującą sztafetową pałeczkę, uczestnikom rajdu w Iławie przekazali mundurowi z Rypina i Brodnicy. 28 czerwca przed godz. 12:00 spod iławskiej  komendy ruszyła 13 osobowa grupa składająca się z policjantów w tym policjanta z Wydziału Konwojowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie, funkcjonariuszy zakładu karnego oraz strażaka z Ochotniczej Straży Pożarnej. Uczestnicy sztafety mięli do przejechania prawie  70 km na trasie Iława-Grudziądz. Po ponad 2 godzinach grupa dotarła do Grudziądza, gdzie mł. asp. Joanna Kwiatkowska przekazał bransoletkę Pierwszemu Zastępcy Komendanta Miejskiego Policji w Grudziądzu mł. insp. Tomaszowi Szczygieł oraz  kolejnym uczestnikom sztafety, miejscowym mundurowym.