Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Kolejni nieodpowiedzialni kierujący zatrzymani przez policjantów

Każdego dnia policjanci na terenie powiatu iławskiego zatrzymują nieodpowiedzialnych kierujących. Prędkość, alkohol, niestosowanie się do podstawowych zasad ruchu drogowego to nadal główne przyczyny wypadków drogowych. Tak też było w przypadku trzech kierujących z powiatu iławskiego.

Wczoraj (13.06.18 r.) iławscy policjanci zostali poinformowani o zdarzeniu drogowym. Funkcjonariusze natychmiast pojechali na miejsce. Okazało się, że kierujący vw nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu kierującemu motorowerem, w wyniku  czego doprowadził do bocznego zderzenia między pojazdami. Kierującemu motorowerem z obrażeniami ciała został przetransportowany do szpitala. Natomiast 30 – latkowi za spowodowanie zagrożenia w ruchu drogowym zostało zatrzymane prawo jazdy.

Z kolei w gminie Lubawa policjanci interweniowali podczas zdarzenia drogowego z udziałem rowerzysty. Będący na miejscu funkcjonariusze ustalili, że 63 – latka kierująca rowerem ni ustąpiła pierwszeństwa przejazdu kierującemu vw i doprowadziła do zderzenia między pojazdami. Na szczęście nikomu nic poważnego się nie stało a 63 – latka za popełnione wykroczenie został ukarana mandatem.

Tymczasem na trasie Rumienica – Łążyn kierujący nissanem nie dostosował prędkości do warunków ruchu i wjechał samochodem do przydrożnego rowu. W trakcie cznnosci okazało się, że 38 – latek kierował samochodem mając ponad 3 promile alkoholu w organizmie. Mężczyźnie zostało zatrzymane prawo jazdy. W najbliższym czasie ze swojego zachowania będzie tłumaczył się przed sądem.

Przypominamy!

Motorowerzysta, rowerzysta oraz pieszy jest niechronionym uczestnikiem ruchu drogowego którego, chroni tylko jego własny zdrowy rozsądek oraz odpowiednie zachowanie. Dlatego każdy najmniejszy błąd prowadzi do groźnego w skutkach wypadku a ignorowanie przepisów ruchu drogowego może skończyć się tragicznie.