Sierż. szt. Daniel Szul po raz kolejny reprezentował Komendę Powiatową Policji w Iławie w Triathlonie Mietków na dystansie 1/4 Ironmana

Reprezentant Komendy Powiatowej Policji w Iławie wziął udział w Triathlonie Mietków na dystansie 1/4 Ironman, podczas którego rozegrano Mistrzostwa Polski Policjantów. O zwycięstwo rywalizowało 693 zawodników, w tym 30 policjantów. Pierwsze miejsce zajął reprezentant Komisariatu Policji Wrocław Stare Miasto asp. szt. Bohater Piotr, drugie miejsce wywalczył asp. Dawid Stwora z wydziału prewencji bielskiej komendy. Trzecie miejsce na podium zajął podinsp. Fiedorow Szymon z Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu. Natomiast czwarte miejsce w rywalizacji o Puchar Komendanta Głównego Policji zajął sierż. szt. Daniel Szul z Komisariatu Policji w Suszu

W  minioną niedzielę w Mietkowie niedaleko Wrocławia odbyły się zawody Triathlon Mietków  na dystansie 1/4 Ironmana podczas, których rozegrano Mistrzostwa Polski Policjantów - to w nim brał udział reprezentant Komendy Powiatowej Policji w Iławie. Oprócz rywalizacji Open policjant walczył w swojej rywalizacji o Puchar Komendanta Głównego Policji.

W zmaganiach na dystansie - 950m pływania, 45 km jazdy rowerem i 10500m biegu udział wzięło 522 zawodników w tym 30 policjantów. Po zaciętej rywalizacji, którą ukończyło 509 zawodników wyłoniono zwycięzców. Najlepszym wśród policjantów okazał się reprezentant Komisariatu Policji Wrocław Stare Miasto asp. szt. Bohater Piotr , który z czasem 02:020:06 ukończył rywalizację. Drugie miejsce wywalczył asp. Dawid Stwora z wydziału prewencji bielskiej komendy, który ukończył zmagania z czasem 02:22:04.  Trzecie miejsce na podium zajął podinsp. Fiedorow Szymon z Komendy Wojewódzkiej Policji we  Wrocławiu , który rywalizację ukończył z czasem 2:24:25.Natomiast czwarte miejsce w rywalizacji o Puchar Komendanta Głównego Policji zajął sierż. szt. Daniel Szul z Komisariatu Policji w Suszu, który zawody ukończył z czasem  02:26:15. Funkcjonariusz został Mistrzem Polski Policji w swojej kategorii wiekowej i zajął III miejsce w klasyfikacji IPA.

Dla zawodników mistrzostwa były sporym wyzwaniem, ponieważ funkcjonariusze ścigali się w pełnym słońcu m. in. po wałach zalewu mietkowskiego.

Gratulujemy i życzymy dalszych sportowych sukcesów.

Informujemy, że już 24 czerwca 2018 r. policjanci po raz kolejny będą mogli rywalizować  w kolejnych Mistrzostwach Polski Policjantów, tym razem na dystansie 1/2 Ironmana, które odbędą się w Suszu podczas Triathlon Susz.