Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

„Kręci mnie bezpieczeństwo…nad wodą” wspólnie z przedszkolakami

„Kręci mnie bezpieczeństwo…nad wodą” to hasło, pod którym odbyło się spotkanie w Przedszkolu nr 4 w Iławie. Bo wszyscy wiemy, że wakacje to czas wypoczynku i wyjazdów jednak zawsze należy pamiętać o kilku podstawowych zasadach, o których przypomnieli policjanci. Młodzi uczestnicy spotkania mogli również dowiedzieć się jak wygląda codzienna praca policjanta, dlaczego kąpiemy się tylko na strzeżonych plażach oraz jak przygotować się do podróży.

Spotkania połączone z wspólną zabawą to zawsze okazja do przypomnienia kilku podstawowych zasad, do których należy się stosować odpoczywając nad wodą, wyjeżdżając do babci czy na wycieczkę. Dzielnicowy z iławskiej komendy – st. asp. Dominik Siestrzewitowski oraz mł. asp. Joanna Kwiatkowska spotkali się z  dziećmi z Przedszkola nr 4 w Iławie.

Funkcjonariusze rozmawiali z dziećmi jak bezpiecznie zachowywać się nad wodą dodając, że kąpiemy się tylko w miejscach odpowiednio zorganizowanych i oznakowanych oraz zawsze stosujemy się do regulaminu kąpieliska i poleceń ratowników. Poinformowali, że nie zakłócamy wypoczynku i kąpieli innych osób, a przede wszystkim: nie krzyczymy, nie popychamy się, nie zaśmiecamy terenu i nie wchodzimy do wody, gdy przed chwilą zjedliśmy posiłek. Przypomnieli, że nie wskakujemy do wody, gdy jesteśmy rozgrzani grą w piłkę lub dłuższym opalaniem. Dodając, że należy korzystać z okryć głowy i okularów przeciwsłonecznych przy dłuższym przebywaniu na słońcu. Poinformował również, że nie wolno przebywać w wodzie kiedy zakazuje ratownik oraz w czasie, w którym wywieszona jest flaga czerwona.

St. asp. Dominik Siestrzewitowski wspólnie z dziećmi omówił zasady bezpiecznego poruszania się po drodze oraz w jej okolicy. Informując, że  w domu czy na placu zabaw należy również  dbać o bezpieczeństwo  uświadamiając jednocześnie kto to jest osoba obca i co należy zrobić kiedy ktoś taki będzie ich zaczepiać na podwórku.


Mundurowi omówili z dziećmi jak należy zachowywać się kiedy podejdzie do nas obcy pies ćwicząc jednocześnie pozycję na tzw. „żółwia”. Wszyscy wspólnie przypomnieli sobie numery alarmowe kiedy i w jakich sytuacjach zagrożenia, do kogo zwrócić się o pomoc oraz jakie informacje przekazać dyspozytorowi służb ratowniczych.


Na koniec spotkania wszyscy wspólnie przypomnieli sobie numery alarmowe kiedy i w jakich sytuacjach zagrożenia, do kogo zwrócić się o pomoc oraz jakie informacje przekazać dyspozytorowi służb ratowniczych. W ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” wszystkie przedszkolaki  otrzymały elementy odblaskowe w kształcie żaglówek ufundowane przez Urząd Miasta Iławy.

Przebiegające w miłej atmosferze spotkanie zostało uwieńczone mnóstwem ciekawych pytań. Wizyta gości zakończyła się wspólnymi fotografiami i planami na kolejne spotkania.