Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Zniszczył i groził. Prokurator zastosował policyjny dozór

O policyjnym dozorze zadecydował prokurator wobec mężczyzny podejrzanego o zniszczenie mienia oraz groźby karalne. Okazało się, że 24 – latek wybił szyby w altance oraz szklarni znajdujących się na terenie jednego z iławskich ogródków działkowych. Teraz mężczyzna będzie musiał trzy razy w tygodniu stawiać się w Komendzie Powiatowej Policji w Iławie oraz ma zakaz kontaktowania się z pokrzywdzonym.

Oficer dyżurny iławskiej policji został poinformowany o zniszczeniu mienia. Policjanci natychmiast pojechali na miejsce, gdzie ustalili, że sprawca wybił szyby w altance oraz szklarni znajdującej się na terenie iławskich ogródków działkowych. W trakcie czynności okazało się, że pokrzywdzonemu ktoś poprzebijał opony. Funkcjonariusze przyjęli zawiadomienie oraz przesłuchali świadków jak również wykonali oględziny miejsca zdarzenia. Podczas dalszych czynności okazało się, że sprawcą zniszczenia mienia oraz gróźb karalnych jest 24 – latek. Mężczyzna został zatrzymany  i osadzony w policyjnej celi. Badanie alkomatem wskazało 1,3 promila alkoholu w organizmie. Mieszkaniec Iławy po wytrzeźwieniu usłyszał zarzuty.

Na wniosek funkcjonariuszy prokurator zastosował wobec 24 - latka policyjny dozór. Mężczyzna będzie musiał w ramach zastosowanego środka zapobiegawczego trzy razy w tygodniu stawiać się w Komendzie Powiatowej Policji w Iławie oraz ma zakaz kontaktowania się z pokrzywdzonym.

Za samo zniszczenie mienia mężczyźnie grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.