Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Nie stosowali się do zasad ruchu drogowego. Zostali zatrzymani

Groźba wysokiej grzywny, utraty prawa jazdy, ograniczenia lub pozbawienia wolności, a przede wszystkim ryzyko utraty zdrowia lub życia - to dla niektórych wciąż za mało, by zniechęcić ich do nieodpowiedzialnych zachowań za kierownicą. Policjanci wobec osób rażąco łamiących przepisy ruchu drogowego i swoim zachowaniem stwarzają realne zagrożenie dla innych użytkowników dróg, nie mają taryfy ulgowej.

Iławscy dzielnicowi podczas obchodu rejonu służbowego zauważyli w rowie samochód osobowy vw.  Funkcjonariusze natychmiast o wszystkim poinformowali oficera dyżurnego iławskiej policji oraz przystąpili do udzielenia pomocy kierowcy, któremu na szczęścia nic poważnego się nie stało. W trakcie dalszych czynności okazało się, że 58 – latek kierował samochodem osobowym mając 2,7 promila alkoholu w organizmie. Policjanci ustalili, że mieszkaniec Iławy nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze i wjechał samochodem do przydrożnego rowu. Funkcjonariusze zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy.

Kolejnym nieodpowiedzialnym kierującym okazała się 28 – latka. Według wstępnych ustaleń policji kierująca  oplem nie zachowała bezpiecznej odległości od poprzedzającego ją forda, który zwolnił się aby przepuścić autobus włączający się do ruchu z przystanku autobusowego i doprowadziła do zderzenia z fordem. Kierujące samochodami zostały przetransportowane do szpitali. Teraz policjanci będą wyjaśniać dokładne okoliczności tego zdarzenia.

Natomiast wczoraj w godzinach wieczornych 35 – latek kierujący oplem na skrzyżowaniu  nie zachował bezpiecznego odstępu od poprzedzającego go samochodu osobowego kia, który zwolnił aby skręcić w prawo i doprowadził do zderzenia między pojazdami. Kierująca kią została przetransportowana do szpitala. Na szczęście nic poważnego jej się nie stało a 35 – latek za spowodowanie zagrożenia w ruchu drogowym został ukarany mandatem.

Przypominamy!

Policjanci apelują, aby każdy reagował na niebezpiecznie zachowanie innych uczestników ruchu drogowego.

Zadbajmy o bezpieczeństwo swoje i innych. Każdy nawet anonimowo pod numerem telefonu 112 lub 997 może powiadomić najbliższą jednostkę Policji, o takim fakcie. Policjanci sprawdzą każdy sygnał.