Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymali poszukiwanych przez wymiar sprawiedliwości

W ręce policjantów z iławskiej komendy policji wpadło kolejnych czterech poszukiwanych. Mężczyźni poszukiwani byli na podstawie listu gończego oraz zarządzenia ustalenia miejsca pobytu i osadzenia w zakładzie karnym.

Policjanci z całej komendy powiatowej oraz podległych jej komisariatów i posterunków konsekwentnie pracują nad zatrzymaniami osób ukrywających się przed organami ścigania i instytucjami wymiaru sprawiedliwości. Tylko w marcu br. funkcjonariusze pracujący na terenie powiatu iławskiego zatrzymali 20 poszukiwanych.

Do zatrzymania  52 - latka doszło na jednej z ulic w Suszu. Dzielnicowy, podczas obchodu rejonu służbowego zauważył znanego mu z wcześniejszych interwencji 52 – latka. Policjant pamiętał, że mężczyzna jest poszukiwany. Funkcjonariusz wylegitymował mieszkańca Susza i sprawdził w policyjnych systemach. Przypuszczanie dzielnicowego okazały się słuszne. Policjant zatrzymał 52 – latka, który spędzi w więzieniu najbliższe 15 dni za kradzieże.

Kolejnego poszukiwanego policjanci zatrzymali również na ulicy. Iławscy funkcjonariusze podczas patrolu rejonu służbowego zauważyli 53 – latkę. Policjanci wiedzieli, że kobieta jest poszukiwana, gdyż kilka dni wcześniej otrzymali z sądu zarządzenie o ustaleniu miejsca pobytu i osadzenia w zakładzie karnym mieszkanki Susza.  Funkcjonariusze zatrzymali kobietę i odkonwojowali do zakładu karnego, gdzie spędzi najbliższe 31 dni.

Natomiast w powiecie działdowskim, iławscy policjanci wydziału kryminalnego zatrzymali  33 - latka. Mężczyzna poszukiwany  był na podstawie listu gończego wydanego przez sąd w Działdowie. Policjanci ustalili, że 33 - latek  poszukiwany jest od 2  lat za groźby karalne. Funkcjonariusze w celu ustalenia miejsca przebywania mężczyzny rozpytali rodzinę oraz znajomych poszukiwanego. Sprawdzali także różne adresy, pod którymi mężczyzna mógłby przebywać. Kiedy okazało się, że 33 – latek właśnie przyjechał do Polski, gdyż na co dzień mieszkał poza granicami kraju,  policjanci natychmiast pojechali pod ustalony adres, gdzie potwierdzili uzyskane informacje. Funkcjonariusze zatrzymali mężczyznę i  odkonwojowali do zakładu karnego. Mieszkaniec powiatu działdowskiego najbliższe 25 dni spędzi w więzieniu.

Tymczasem iławscy policjanci podczas patrolu miasta zauważyli znanego im z wcześniejszych interwencji 51 – latka. Policjanci znając listę osób poszukiwanych, z którą zapoznają się podczas każdej odprawy służbowej wiedzieli, że mieszkaniec Iławy jest poszukiwany. 51 – latek został zatrzymany przez funkcjonariuszy i odkonwojowany do zakładu karnego, gdzie spędzi najbliższe 60 dni za groźby karalne