Posiadał narkotyki. Usłyszał zarzut - Aktualności - Komenda Powiatowa Policji w Iławie

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Posiadał narkotyki. Usłyszał zarzut

Kara do 3 lat pozbawienia wolności grozi 34 – latkowi. Mężczyzna posiadał przy sobie narkotyki kiedy to został zatrzymany przez policjantów. Teraz mieszkaniec Susza będzie tłumaczył się przed sądem.

Policjanci w Suszu podczas patrolu miasta zauważyli zaparkowany samochód mitshubishi, obok którego stało trzech mężczyzn. Funkcjonariusze rozpoznali jednego z nich  jako uczestnika wcześniejszych interwencji. Policjanci  wylegitymowali mężczyzn oraz sprawdzili w policyjnych systemach. Funkcjonariusze także skontrolowali ich. Okazało się, że 34 – letni mieszkaniec Susza posiada przy sobie w woreczku strunowym trzy zawiniątka w folii aluminiowej w postaci białego proszku, który okazało się amfetaminą. Policjanci zatrzymali 36 - latka. Zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie zarzutu mieszkańcowi Susza, do którego się przyznał.

W myśl Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii art. 62. 1. Mówi, że „Kto, wbrew przepisom ustawy, posiada środki odurzające lub substancje psychotropowe, podlega karze pozbawienia wolności do 3 lat ”.