Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Kierował alfą mając cofnięte uprawnienia. Dobrowolnie poddał się karze.

Mieszkaniec województwa pomorskiego dobrowolnie poddał się karze, po tym jak usłyszał zarzut kierowania samochodem pomimo cofniętego uprawnienia. Okazało się, że zostało mu ono cofnięte, ponieważ kierował pojazdem mechanicznym pod wpływem alkoholu. Mężczyznę czeka teraz zakaz prowadzenia pojazdów na okres 2 lat, 6 miesięcy ograniczenia wolności z obowiązkiem wykonania nieodpłatnej kontrolowanej pracy na cele społeczne wskazane przez sąd oraz pokrycie kosztów sądowych.

Policjanci z Komisariatu Policji w Suszu pod nadzorem Prokuratury Rejonowej prowadzili postępowanie przeciwko 39- latkowi. Z ustaleń śledczych wynikało, że funkcjonariusze  patrolując gminę Susz zatrzymali do kontroli drogowej kierującego alfą. Policjanci wylegitymowali mężczyznę oraz sprawdzili w policyjnych systemach. W trakcie czynności okazało się, że 39-latek ma cofnięte uprawnienie do kierowania pojazdem mechanicznym. Policjanci sporządzili dokumentację. Podczas prowadzonego postępowania funkcjonariusze ustalili, że mieszkaniec gminy Susz stracił prawo jazdy, ponieważ kierował pojazdem mechanicznym po użyciu alkoholu. W związku z tym starosta podjął decyzję o cofnięciu uprawnienia 39 - latkowi. Mężczyzna jednak nie zastosował się do decyzji. Zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie zarzutu mieszkańcowi województwa pomorskiego, do którego się przyznał i dobrowolnie poddał się karze.

Teraz czeka go kara 6 miesięcy ograniczenia wolności z obowiązkiem wykonania nieodpłatnej kontrolowanej pracy na cele społeczne wskazane przez sąd oraz pokrycie kosztów sądowych, zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych na okres 2 lat oraz pokrycie kosztów sądowych.