Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Opalał izolację z kabli na łące, zaprószył ogień. Został ukarany mandatem

Nieprzestrzeganie przepisów o ochronie przeciwpożarowej to artykuł z którego został ukarany mieszkaniec Iławy. Mężczyzna opalał izolację z miedzianych kabli kiedy to doszło do rozprzestrzenienia się ognia na polanie w okolicy lasu oraz zabudowań. 38 – latek za swoje nieodpowiedzialne zachowanie został ukarany 500 zł. mandatem.

Oficer dyżurny iławskiej policji został poinformowany o mężczyźnie, który palił śmieci w pobliżu lasu. Na miejsce natychmiast pojechał najbliższy patrol policji. Okazało się, że mężczyzna opalał kable miedziane z izolacji i wtedy to doszło do rozprzestrzenienia się ognia na łąkę, która znajdowała się w okolicy lasu oraz zabudowań. Na szczęście całą sytuację zauważył mieszkaniec Iławy, który o wszystkim poinformował policję. Mężczyzna do przyjazdu mundurowych przytrzymał sprawcę i wspólnie gasili powstały pożar 38 – latek za nieprzestrzeganie przepisów o ochronie przeciwpożarowej został ukarany 500 zł mandatem.  

Dzięki reakcji zgłaszającego nie doszło do rozproszenia się ognia na pobliskie budynki oraz las.

Przypominamy !

Art. 82 § 1  Kodeksu wykroczeń mówi o tym, że „Kto dokonuje czynności, które mogą spowodować pożar, jego rozprzestrzenianie się, utrudnienie prowadzenia się działania ratowniczego lub ewakuacji (...)podlega karze aresztu, grzywny albo karze nagany”