Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Kierował na tzw. "podwójnym" gazie, uderzył w drzewo. Teraz będzie tłumaczył się przed sądem

Kierowanie samochodem to wielka odpowiedzialność, powinien wiedzieć to każdy kierowca. Jednak nadal zdarzają się osoby, które jeżdżą pomimo wcześniej spożytego alkoholu. Tak było w przypadku 31- latka, który peugeotem uderzył w drzewo. Mężczyzna za swoje nieodpowiedzialne zachowanie będzie już wkrótce odpowiadać w sądzie.

Skrajną nieodpowiedzialności wykazał się 31 – latek. Mężczyzna pomimo wcześniej wypitego alkoholu postanowił wsiąść za „kółko”. 31 – latek jadąc drogą leśną nie dostosował prędkości do warunków ruchu w wyniku czego stracił panowanie nad pojazdem uderzył w drzewo doprowadzając do wywrócenia pojazdu. Mężczyzna z obrażeniami ciała przetransportowano do szpitala. W trakcie czynności okazało się, że 31 – latek kierował samochodem mając 1,2 promila alkoholu w organizmie.

Mężczyzna ze swojego nieodpowiedzialnego zachowania w najbliższym czasie będzie tłumaczył się przed sądem.

Przypominamy !

Kodeks karny za samo kierowanie w stanie nietrzeźwości pojazdem mechanicznym przewiduje karę 2 lata pozbawienia wolności oraz zakaz kierowania pojazdami nawet do 15 lat. Dodatkowo osoba kierująca pojazdem w stanie nietrzeźwości będzie musiała się liczyć z dolegliwymi konsekwencjami finansowymi. Niezależnie od orzeczonej kary, sąd obligatoryjnie orzeka świadczenie pieniężne w wysokości nie mniejszej niż 5.000 złotych, w przypadku osoby po raz pierwszy dopuszczającej się takiego czynu oraz nie mniejszej niż 10.000 złotych, gdy osoba po raz kolejny kierowała pojazdem w stanie nietrzeźwości.