Aktualności

Nie stawiali się na wezwania. Zatrzymali ich policjanci

Iławscy policjanci podczas realizowania swoich zadań służbowych, zatrzymali kolejne osoby ukrywające się przed wymiarem sprawiedliwości. Wśród nich znaleźli się m. in. 37 – latka, która szukana była za rozbój i pobicie, 55-latek, który nie opłacił grzywny oraz 39 – latek, który trafił na Oddział Terapii Uzależnień od Alkoholu iławskiego szpitala.

Pierwszego z poszukiwanych zatrzymali policjanci z Posterunku Policji w Zalewie. Funkcjonariusze podczas wykonywania czynności służbowych zauważyli 37 – latkę, która szła jedną z ulic w mieście. Policjanci rozpoznali kobietę jako osobę poszukiwaną gdyż kilka dni wcześniej dostali o tym informację z województwa pomorskiego. Funkcjonariusze uzyskali informacje, że 37 – latka ma przebywać na terenie miasta bądź gminy Zalewo. Mundurowi zatrzymali kobietę i odkonwojowali do zakładu karnego. 37 – latka spędzi tam najbliższe 2 i pół roku za rozbój i pobicie.

Kolejnego poszukiwanego zatrzymali również policjanci z Posterunku Policji w Zalewie. Funkcjonariusze patrolując teren miasta zauważyli znanego im z wcześniejszych interwencji 55 – latka. Policjanci wiedzieli, że mężczyzna jest poszukiwany przez sąd na podstawie zarządzenia o ustaleniu miejsca pobytu i osadzenia w zakładzie karnym za nieopłacenie grzywny. Funkcjonariusze zatrzymali mieszkańca gminy Zalewo i odkonwojowali do zakładu karnego gdzie spędzi najbliższe 3 dni za naruszenie przepisów komunikacyjnych.

Natomiast 39 – latek został zatrzymany w swoim domu. Policjanci otrzymali z Sądu Rejonowego Wydział Rodzinny i Nieletnich nakaz doprowadzenia mieszkańca Susza do szpitala na Oddział Terapii Uzależnień od Alkoholu. Funkcjonariusze pojechali sprawdzić miejsce zamieszkania 39 – latka. Okazało się, że mężczyzna przebywa w domu. W związku z powyższym policjanci zatrzymali mężczyznę i przetransportowali do szpitala.