Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Nie stawiali się na wezwania. Zatrzymali ich policjanci

Iławscy policjanci podczas realizowania swoich zadań służbowych, zatrzymali kolejne osoby ukrywające się przed wymiarem sprawiedliwości. Wśród nich znaleźli się m. in. 37 – latka, która szukana była za rozbój i pobicie, 55-latek, który nie opłacił grzywny oraz 39 – latek, który trafił na Oddział Terapii Uzależnień od Alkoholu iławskiego szpitala.

Pierwszego z poszukiwanych zatrzymali policjanci z Posterunku Policji w Zalewie. Funkcjonariusze podczas wykonywania czynności służbowych zauważyli 37 – latkę, która szła jedną z ulic w mieście. Policjanci rozpoznali kobietę jako osobę poszukiwaną gdyż kilka dni wcześniej dostali o tym informację z województwa pomorskiego. Funkcjonariusze uzyskali informacje, że 37 – latka ma przebywać na terenie miasta bądź gminy Zalewo. Mundurowi zatrzymali kobietę i odkonwojowali do zakładu karnego. 37 – latka spędzi tam najbliższe 2 i pół roku za rozbój i pobicie.

Kolejnego poszukiwanego zatrzymali również policjanci z Posterunku Policji w Zalewie. Funkcjonariusze patrolując teren miasta zauważyli znanego im z wcześniejszych interwencji 55 – latka. Policjanci wiedzieli, że mężczyzna jest poszukiwany przez sąd na podstawie zarządzenia o ustaleniu miejsca pobytu i osadzenia w zakładzie karnym za nieopłacenie grzywny. Funkcjonariusze zatrzymali mieszkańca gminy Zalewo i odkonwojowali do zakładu karnego gdzie spędzi najbliższe 3 dni za naruszenie przepisów komunikacyjnych.

Natomiast 39 – latek został zatrzymany w swoim domu. Policjanci otrzymali z Sądu Rejonowego Wydział Rodzinny i Nieletnich nakaz doprowadzenia mieszkańca Susza do szpitala na Oddział Terapii Uzależnień od Alkoholu. Funkcjonariusze pojechali sprawdzić miejsce zamieszkania 39 – latka. Okazało się, że mężczyzna przebywa w domu. W związku z powyższym policjanci zatrzymali mężczyznę i przetransportowali do szpitala.