Znęcał się nad byłą żoną. Został zatrzymany - Aktualności - Komenda Powiatowa Policji w Iławie

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Znęcał się nad byłą żoną. Został zatrzymany

Kobieta stwierdziła, że ma dość i wezwała pomoc, kiedy to jej były mąż po raz kolejny zaczął się awanturować i dusił ją. Funkcjonariusze zatrzymali 60 -latka i wszczęli procedurę Niebieskiej karty.

Oficer dyżurny iławskiej policji został poinformowany o awanturze w jednym z domów na terenie miasta. Funkcjonariusze natychmiast pojechali na miejsce. Okazało się, że 60 - latek wszczął awanturę ze swoją byłą żoną. Mężczyzna wyzywał kobietę oraz uderzył w szyję po czym zaczął ją dusić. Kobieta w obawie o swoje życie i zdrowie poprosiła o pomoc policjantów. W związku z zachowaniem 60 - latka, mężczyzna został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie. Funkcjonariusze wdrożyli w rodzinie procedurę Niebieskiej karty. W trakcie dalszych czynności policjanci ustalili, że to nie pierwsza taka sytuacja a wobec mężczyzny prowadzone jest już postępowanie o znęcanie się nad byłą żoną.

Kodeks karny za fizyczne lub psychiczne znęcanie się nad osobą najbliższą lub nad inną osobą pozostającą w stałym lub przemijającym stosunku zależności przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności.