Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Nie zastosował się do znaku drogowego spowodował poważnie wyglądającą kolizję

Każdy wypadek, kolizja to suma różnych zdarzeń i wielu z nich można uniknąć. Dlatego kierujmy się rozsądkiem. To hasło powinno przyświecać każdemu uczestnikowi ruchu drogowego ponieważ tak jak w przypadku 36 – latka niestosowanie się do podstawowych zasad ruchu drogowego może zakończyć się groźnie wyglądającym zdarzeniem drogowym.

O dużym szczęściu mogą  mówić kierowcy dwóch samochodów osobowych. Po dojeździe przez policjantów na miejsce  okazało się, że 36 - latek kierujący samochodem osobowym alfa nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu na moście kierującej seatem i doprowadził do zderzenia między pojazdami. Funkcjonariusze ustalili dokładne okoliczności zdarzenia oraz zbadali stan trzeźwości kierujących. Obaj byli trzeźwi. 36 – latek za spowodowanie zagrożenia w ruchu drogowym został ukarany 500 zł mandatem.

Przypominamy !

Każdy wypadek, kolizja to suma różnych zdarzeń i wielu z nich można uniknąć. Dlatego stosujmy się do zasad ruchu drogowego.

Znak B-31 zabrania kierującym wjazdu na zwężony odcinek jezdni, jeżeli zmusiłoby to kierujących znajdujących się na tym odcinku lub zbliżających się do niego z przeciwnej strony do zatrzymania się. Znak ten wskazuje więc na obowiązek ustąpienia pierwszeństwa przejazdu jadącemu z przeciwka. Znak stosowany w miejscach zwężenia jezdni, przed wąskimi mostami i wiaduktami. Nie jest bezwzględnie konieczne zatrzymywanie się. Zależy to od wielkości pojazdów. Kierujący musi ocenić gabaryty pojazdów i podjąć decyzję. Po drugiej stronie zwężonego odcinka musi być znak D-5.