Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Okradli bo właściciel zapomniał zamknąć samochód. Policjanci apelują o właściwe zabezpieczone cennych przedmiotów

„Okazja czyni złodzieja”, to przysłowie sprawdza się w wielu zawiadomieniach, złożonych w Komendzie Powiatowej Policji w Iławie. Tak też stało się podczas minionego weekendu kiedy to z otwartego auta zaparkowanego przed jedną z lokalnych restauracji 32 – latek i jego starszy znajomy ukradli portfel z pieniędzmi oraz dokumentami.

Oficer dyżurny iławskiej policji został poinformowany o kradzieży portfela. Policjanci natychmiast pojechali na miejsc gdzie zastali zgłaszającego oraz 32 – letniego sprawcę kradzieży.  Funkcjonariusze w trakcie czynności ustalili, że mieszkaniec Susza wspólnie ze znajomym idąc przez parking znajdujący się przy jednym z suskich lokali gastronomicznych  weszli do środka samochodu skąd ze schowka ukradli portfel z zawartością dokumentów i pieniędzy. Policjanci przyjęli zawiadomienie oraz przesłuchali świadków. Okazało się, że w okolicy miejsca gdzie doszło do kradzieży jest monitoring. W związku z powyższym mundurowi przejrzeli zapis z kamer, które potwierdziły uzyskane informacje. Policjanci zatrzymali 32 – latka i jego starszego znajomego. Zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mężczyznom zarzutów, do których się przyznali. Okazało się, że 32 – latek i jego starszy znajomy wykorzystali brak zabezpieczenia samochodu i okradli właściciela pojazdu.

Teraz mężczyźni ze swojego zachowania będą tłumaczyć się przed sądem. Kodeks karny za ten czyn przewiduje karę do 2 lat pozbawienia wolności.

Pamiętajmy !

„Okazja czyni złodzieja” nie pozwalajmy sobie na rozluźnienie jeśli chodzi o kwestię zabezpieczania naszych cennych rzeczy. Pamiętajmy, że w sklepie, na parkingu, w przychodni czy urzędzie zawsze może pojawić się złodziej, który tylko czeka na odpowiednią chwilę, a czasem może być to przypadkowa osoba, którą okazja uczyni sprawcą kradzieży lub przywłaszczenia. Bo ofiarą przestępców stają się często osoby, które zapominają, są roztargnienione, czy zbyt ufne a także, które niewłaściwie zabezpieczają cenne przedmioty.