Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Naruszył mir domowy oraz ukrył motocykl pochodzący z kradzieży. Dobrowolnie poddał się karze

Dobrowolnie poddał się karze po tym jak usłyszał zarzuty naruszenie miru domowego oraz paserstwa. 32 – latek wszedł do niezamieszkałego domu oraz pomógł w ukryciu skradzionego motocykla. Mieszkańca gminy Susz czeka teraz kara ograniczenia wolności.

Oficer dyżurny iławskiej policji został poinformowany o włamaniu. Zgłaszający dodał, że złapał złodzieja i czeka teraz na policję. Funkcjonariusze natychmiast pojechali na miejsce. Policjanci z Komisariatu Policji w Suszu ustalili, że sprawca poprzez zerwanie skobla drzwi wejściowe do budynku wszedł do środka. Okazało się, że 32 – latek przebywając w domu palił ogień w piecu oraz spożywał alkohol. W trakcie czynności policjanci ustalili, że w jednym z pomieszczeń gospodarczych znajduje się motocykl, który nie należy do właścicieli budynku. Okazało się, że 32 – latek  pomógł w ukryciu motocykla o którym na podstawie okoliczności powinien przypuszczać, że został uzyskany za pomocą czynu zabronionego. Funkcjonariusze zatrzymali mężczyznę i przedstawili mu zarzuty, do których się przyznał. 

Mieszkańca gminy Susz  czeka teraz rok ograniczenia wolności z obowiązkiem wykonania nieodpłatnej kontrolowanej pracy na cele społeczne wskazane przez sąd.