Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Posiadali marihuanę. Trzej 16 - latkowie będą się tłumaczyć przed sądem rodzinnym i nieletnich

Kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności grozi mieszkańcowi Ostródy, który sprzedał znajomym marihuanę. Natomiast jego kolegom grozi do 3 – lat pozbawienia wolności za jej posiadanie. Teraz cała trójka ze swojego zachowania będzie tłumaczyła się przed sądem.

Iławscy dzielnicowi  st. asp. Dominik Siestrzewitowski oraz mł. asp. Daniel Bonisławski podczas obchodu rejonu służbowego zauważyli dwóch młodych mężczyzn, którzy siedzieli na ławce. Kiedy zauważyli policjantów zaczęli się nerwowo zachowywać. Okazało się, że chłopacy mieli na ławce porozkładane butelki, pojemniki oraz słoiki.  Funkcjonariusze wylegitymowali mężczyzn oraz sprawdzili zawartość pojemników. Okazało się, że dwaj 16 – latkowie posiadają susz roślinny koloru brunatnego. Młodzi mieszkańcy Iławy zostali zatrzymani. Badanie narkotestem wskazało, że prawie 17 gram suszu, który posiadali chłopacy była to marihuana. W trakcie czynności policjanci ustalili skąd 16 – latkowie mieli narkotyki. Jak się okazało kupili je od również 16 – letniego mieszkańca Ostródy. Zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie zarzutów 16 – latkom, do których się przyznali.

Chłopacy w najbliższym czasie ze swojego zachowania będą tłumaczyć się przed sądem.

W myśl Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii art. 59 § 2. Mówi, że „Jeżeli sprawca czynu, o którym mowa w ust. 1, udziela środka odurzającego lub substancji psychotropowej małoletniemu, ułatwia użycie albo nakłania go do użycia takiego środka lub substancji, podlega karze pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 3…
62 § 1. Kto, wbrew przepisom ustawy, posiada środki odurzające lub substancje psychotropowe, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3”.