Mundurowi podsumowali miniony weekend - Aktualności - Komenda Powiatowa Policji w Iławie

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Mundurowi podsumowali miniony weekend

W miniony weekend policjanci wzywani byli 132 razy. Były to interwencje związane z zakłóceniami porządku, awantury i kłótnie domowe, których było 8. W tym czasie na drogach naszego powiatu odnotowano również 34 interwencje związane z ruchem drogowym. Funkcjonariusze zatrzymali także trzech kierujących w stanie nietrzeźwości oraz dwóch poszukiwanych przez wymiar sprawiedliwości.

Policjanci z powiatu iławskiego w miniony weekend przeprowadzili 132  interwencje. Był to wytężony czas pracy nie tylko policjantów prewencji ale również funkcjonariuszy ruchu drogowego, wydziału kryminalnego oraz funkcjonariuszy komisariatów i posterunków policji. Policjanci podjęli 8 interwencji domowych, po których w jednej rodzinie została wszczęta procedura Niebieskiej Karty. Policjanci zatrzymali również trzech nietrzeźwych kierujących, z których jeden z nich spowodował wypadek. Funkcjonariusze podczas minionego weekendu pracowali również na miejscu 11 kolizji. Do dość nietypowego zdarzenia drogowego doszło na jednej z ulic w Iławie. Według ustaleń policjantów 66 – letnia kierująca toyotą wjeżdżając na skrzyżowanie o ruchu okrężnym pomyliła pedał gazu z hamulcem w wyniku czego wjechała na chodniki, skarpę zatrzymując się na drzewie. Na szczęście w tym czasie nie było nikogo na chodniku. 66 – latka została ukarana mandatem.

Funkcjonariusze zatrzymali również dwóch poszukiwanych przez wymiar sprawiedliwości. Pierwszy z mężczyzn został zatrzymany w miejscu pracy. Funkcjonariusze podczas wykonywania swoich codziennych obowiązków w celu  zrealizowania zarządzenie o ustaleniu miejsca pobytu i osadzenia w zakładzie karnym rozpytywali rodzinę oraz znajomych poszukiwanego 29 - latka. Policjanci sprawdzali różne adresy, pod którymi mógł przebywać mężczyzna. Kiedy ustalili kolejne miejsce pojechali je sprawdzić. Mundurowi potwierdzili uzyskane informacje i zatrzymali 29 – latka w pracy. Policjanci oświadczyli mężczyźnie, że szukany był za niepłacenie alimentów. Mężczyzna został już odkonwojowana do zakładu karnego gdzie  spędzi najbliższe 10 miesięcy.

Natomiast  lubawscy policjanci podczas interwencji zatrzymali 42 – latka.  Funkcjonariusze pojechali na miejsce po zgłoszeniu o osobach namawiających na zawarcie umowy o dostarczenie energii. Funkcjonariusze wylegitymowali mężczyzn oraz sprawdzili w policyjnych systemach. W trakcie czynności okazało się, że jeden z nich jest poszukiwany do ustalenia miejsca pobytu przez Prokuraturę Rejonową we Włocławku. Funkcjonariusze zatrzymali mężczyznę po czym sporządzili oświadczenie dotyczące miejsca jej przebywania. Po wykonaniu czynności 42 – latek został zwolniony.

Funkcjonariusze podczas minionego weekendu także wielokrotnie reagowali na zgłoszenia związane z pijanymi, leżącymi osobami. Mężczyźni odnajdywani byli w okolicach sklepów, na klatkach schodowych oraz przy głównych ulicach. Żaden z ich nie był w stanie poruszać się o własnych siłach.  Policjanci w obawie o ich życie i zdrowie, ponieważ obecna pora roku to czas kiedy szybko zapada zmrok a temperatura w nocy jest w okolicy 0, przekazywali ich pod opiekę najbliższych lub doprowadzali do jednostki.  Mężczyźni nie unikną jednak  odpowiedzialności za popełnione wykroczenia.