Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Spotkał się z uczniami, aby przypomnieć zasady ruchu drogowego

Iławski dzielnicowy spotykał się z uczniami Szkoły Podstawowej nr 3 w Iławie by rozmawiać na temat ich bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Działania związane z bezpieczną drogą do szkoły nie kończą się we wrześniu, droga do szkoły i ze szkoły do domu będzie dla uczniów codziennością aż do kolejnych wakacji, dlatego też funkcjonariusze cały czas przypominają o podstawowych zasadach bezpieczeństwa.

Iławscy dzielnicowi oprócz codziennej służby, bardzo chętnie odwiedzają szkoły spotykając się tak z dziećmi jak i młodzieżą. Policjanci podczas spotkań przekazują im najważniejsze zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Dodatkowo  mówią o prawidłowych nawykach i przekazują wzorce zachowań, które mają wpływ na całe ich życie ponieważ „Czego Jaś się nie nauczy tego Jan nie będzie umiał”. Tym bardziej, że uczniowie czwartych klas, z którymi spotkał się st. asp. Dominik Siestrzewitowski w najbliższym czasie będą zdawać egzamin na kartę rowerową.  Policjant podczas spotkań przypomniał dzieciom o odblaskach, które bezwzględnie powinny znaleźć się na ich odzieży wierzchniej, gdyż dobra widoczność na drodze to gwarancja bezpieczeństwa uczestników ruchu drogowego, a takimi właśnie są m.in. piesi

Jak się okazuje, uczniowie szkół podstawowych mają dużą wiedzę na temat zagadnień ruchu drogowego i bardzo chętnie odpowiadają na szereg pytań. Na zakończenie wszyscy uczniowie otrzymali „Podręczny Kodeks Rowerzysty” wydany przez Komendę Powiatową Policji w Iławie, której druk został sfinansowany przez Urząd Miasta Iława, który ma każdemu z nich przypominać podstawowe zasady ruchu drogowego oraz odblaski.

Wszyscy osoby miały również okazję zapoznać się z pracą policjanta, porozmawiać z funkcjonariuszem oraz zobaczyć, jak wygląda sprzęt policyjny.