Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Nie zastosowali się do zasad ruchu drogowego. Będą tłumaczyć się przed sądem

W zimę często zmieniają się warunki atmosferyczne, które wpływają na pogorszenie warunków jazdy. Mgła, opady deszczu czy śniegu powodują, że nawierzchnia staje się śliska. W połączeniu z niedostosowaniem prędkości do warunków ruchu może być przyczyną zdarzeń drogowych. Tak jak stało się również podczas minionego weekendu.

Policjanci Komendy Powiatowej Policji w Iławie apelują o ostrożność podczas podróży. Na drogach naszego powiatu jak i województwa bardzo dynamicznie zmieniają się  warunki atmosferyczne jeżeli dodamy do tego niedostosowanie prędkości o zdarzenie bardzo łatwo. O tym przekonała  się 20 - latka kierująca fordem. Kobieta niedostosowana prędkości do warunków ruchu, zjechała na lewe pobocze   po czym uderzyła w zaparkowanego vw, który przemieścił się i uderzył w narożnik budynku powodując jego uszkodzenie oraz zniszczenie skrzynki z przyłączem gazu. 20 –latka została przetransportowana do szpitala gdzie pobrano od niej krew na zawartość narkotyków w organizmie. Policjanci zatzrymali kierującej prawo jazdy.

Tymczasem w gminie Lubawa  34 – latek kierujący motorowerem po wyprzedzeniu przez samochód osobowy zjechał na prawe pobocze, stracił panowanie nad jednośladem a następnie przewrócił go na lewy bok.  Nastoletni pasażer motoroweru z obrażeniami nogi został przetransportowany do szpitala. W trakcie czynności okazało się, że 34 – latek kierował pojazdem  mając  0,3 promila alkoholu w organizmie.  

Teraz policjanci dokładnie wyjaśnią dokładne okoliczności tego zdarzenia.

Przypominamy !!!

Rozsądek przede wszystkim. Pamiętajmy, że obecna aura a co za tym idzie padający śnieg lub deszcz a także pojawiające się jeszcze przymrozki sprawiają, że droga jest śliska. Kierujący muszą się liczyć z tym, że nie zdążą natychmiast zatrzymać pojazdu. Czas hamowania auta znacznie się wtedy wydłuża i nietrudno o wypadek. Każdy z nas jest uczestnikiem ruchu drogowego, tylko nasze role czasem się zmieniają. Nieważne jednak czy jedziemy autem, rowerem czy też przemieszczamy się pieszo  to pamiętajmy, że jesteśmy odpowiedzialni za bezpieczeństwo swoje oraz innych użytkowników drogi.  Na warunki atmosferyczne nie mamy niestety żadnego wpływu, ale  poprzez przestrzeganie  zasad ruchu drogowego, technik kierowania pojazdami, odpowiedzialne  zachowanie, a także  odpowiednie wyposażenie naszego pojazdu możemy zwiększyć swoje bezpieczeństwo.