Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Dzięki czujności świadków kolejni nietrzeźwi kierujący zostali wyeliminowali z ruchu drogowego

Bezpieczeństwo to nasza wspólna sprawa. Tym hasłem kieruje się coraz więcej osób rozumiejąc zarazem jaka odpowiedzialność spoczywa na kierującym pojazdem. Dlatego kiedy świadek zauważył mężczyznę, który zachowywał się jakby wcześniej spożywał alkohol, a przed kilkoma minutami przyjechał samochodem, o wszystkim poinformował oficera dyżurnego. Mężczyzna został zatrzymany, miał 3 promila alkoholu w organizmie. To jeden z kilku przykładów zatrzymania nieodpowiedzialnych kierujących na terenie powiatu iławskiego.

Nigdy nie jeżdżę po alkoholu - to hasło, które powinni znać wszyscy uczestnicy ruchu drogowego. Jednak pomimo wcześniej spożytego alkoholu, niektórzy nadal wsiadają za kierownicę. Tak właśnie postąpił  32 – latek. Mężczyzna starał się zaparkować pojazd na jednym z lokalnych parkingów kiedy zauważył to świadek. Zachowanie kierowcy  zaniepokoiło zgłaszającego, który o wszystkim poinformował oficera dyżurnego. Funkcjonariusze natychmiast przyjechali na miejsce. Wylegitymowali kierującego oraz sprawdzili jego stan trzeźwości. Okazało się, że kierujący vw ma 2,4 promila alkoholu w organizmie. Mężczyźnie zostało zatrzymane prawo jazdy. Jak ustalili policjanci 32 – latek pokłócił się ze znajomą po czym pojechał do sklepu i kupił znaczną ilość alkoholu i wrócił na parking. Kiedy wpił alkohol postanowił jeszcze przepakować auto. Jego nietypowe manewry zauważył świadek, który o wszystkim poinformował policjantów.

Kolejnego nietrzeźwego kierującego zatrzymali policjanci również po zgłoszeniu przez świadka. Zgłaszający oświadczył, że jedną z ulic w Iławie jedzie opel i wydaje mu się, że kierowca może być pod działaniem alkoholu. Policjanci posiadając numery rejestracyjne pojazdu oraz jego opis zatrzymali go. Funkcjonariusze wylegitymowali kierowcę oraz sprawdzili jego stan trzeźwości. Przypuszczenia zgłaszającego okazały się słuszne. Policjanci ustalili, że 33 - latek kierował oplem mając 2 promile alkoholu w organizmie i nie posiadając uprawnień do kierowania samochodem. Opel  został przekazany osobie wskazanej przez 32 - latka, który został zwolniony po wykonaniu z nim czynności.

Natomiast policjanci podczas patrolu gminy Susz zatrzymali do kontroli drogowej kierującego rowerem. Mężczyzna jechał tzw. „wężykiem”. Funkcjonariusze wylegitymowali kierowcę jednośladu oraz sprawdzili jego stan trzeźwości. Okazało się, że 56 – latek postanowił wsiąść na rower mając 1,4 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna za kierowanie jednośladem został ukarany mandatem.