Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Posiadali narkotyki, zostali zatrzymani, usłyszeli zarzuty. Teraz będą się tłumaczyć przed sądem

Kara do 3 lat pozbawienia wolności grozi czterem mieszkańcom powiatu iławskiego oraz kwidzyńskiego. Mężczyźni posiadali przy sobie narkotyki kiedy to zostali zatrzymani przez policjantów.

Iławscy policjanci podczas wykonywania czynności ustalili, że mieszkaniec powiatu iławskiego i kwidzyńskiego mogą posiadać przy sobie narkotyki. Funkcjonariusze ustalili, że mężczyźni przebywają na terenie gminy Susz. W trakcie czynności policjanci  potwierdzili uzyskane informacje. Okazało się, że 27 – latek posiadał przy sobie biały proszek, który po badaniu narkotestem okazał się amfetaminą. Natomiast  30 -latek posiadał przy sobie również biały proszek oraz tabletki. Badanie narkotestem wykazało, że jest to  amfetamina oraz ekstazy. Mężczyźni zostali zatrzymani i osadzeni w policyjnej celi. Zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie im zarzutów, do których się przyznali.

Następnego mężczyznę, który posiadał przy sobie narkotyki zatrzymali policjanci podczas kontroli drogowej. Funkcjonariusze zauważyli zaparkowany pojazd na parkingu obok plaży. Policjanci wylegitymowali  kierowcę oraz pasażerów pojazdu. W trakcie czynności 19 – latek zachowywał się dość nerwowo, był pobudzony. Policjanci skontrolowali młodego mieszkańca Susza. Okazało się, że  24 – latek posiada przy sobie susz roślinny, który po zbadaniu narkotestem okazał się marihuaną. Mężczyzna został zatrzymany i usłyszał zarzut, do którego się przyznał.

Tymczasem policjanci podczas patrolu Susza zauważyli poruszającego się z nadmierną prędkością mercedesa. Policjanci zatrzymali kierowcę i wylegitymowali go. W trakcie czynności policjanci od mężczyzny wczuli woń marihuany. Funkcjonariusze skontrolowali 21 – latka. Okazało się, że mieszkaniec Susza ma susz koloru brunatno-zielonego. Badanie narkotestem wskazało, że jest to marihuana. Mężczyzna został zatrzymany i osadzony w PDOZ. 21 – latek usłyszał zarzut, do którego się przyznał.

Teraz cała czwórka ze swojego zachowania będzie tłumaczyła się przed sądem.