Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Kierowali w stanie nietrzeźwości teraz będą tłumaczyć się przed sądem

Kiedy kobieta zobaczyła przez szybę wystawową sklepu, że kierujący fiatem uderza w jej auto i odjeżdża o wszystkim poinformowała policjantów. Okazało się, że 46 – latek kierował pojazdem mając 1,7 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna został zatrzymany. Natomiast kolejnych nietrzeźwych kierujących zatrzymali policjanci podczas działań „Alkohol i narkotyki”. Teraz ze swojego nieodpowiedzialnego zachowania cała trójka będzie tłumaczyła się przed sądem.

Oficer dyżurny iławskiej policji został poinformowany o zdarzeniu drogowym. Funkcjonariusze pojechali na miejsce. W trakcie czynności okazało się,  dwóch mężczyzn przyszło do sklepu i kupiło alkohol. Następnie wsiedli do fiata i podczas cofania uderzyli w zaparkowany przed sklepem samochód po czym odjechali. Policjanci przyjęli zawiadomienie oraz przesłuchali właścicielkę auta. W trakcie dalszych czynności policjanci ustalili właściciela auta. Policjanci porozmawiali z mieszkańcem gminy Iława i jego bratem jednak żaden z mężczyzn nie przyznawał się do kierowania pojazdem. Okazało się, że obaj 46 – latek i jego o 8 lat starszy brat  są pod znacznym działaniem alkoholu. Funkcjonariusze zatrzymali mieszkańców gminy Iława i osadzili w policyjnej celi. Policjanci w trakcie prowadzonego postępowania ustalili, że fiatem jednak kierował 46 – latek. Okazało się, że mężczyzna był już skazany prawomocnym wyrokiem za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości a samochód nie posiada obowiązkowego ubezpieczenia OC.  Mieszkaniec gminy Iława usłyszał zarzut, do którego się przyznał. Teraz ze swojego nieodpowiedzialnego zachowania będzie tłumaczył się przed sądem.

Policjanci podczas minionych 24 godzin przeprowadzili również działania ”Alkohol i narkotyki”. Akcja ta miała na celu głównie wyeliminowanie z ruchu kierujących pojazdami w stanie nietrzeźwości lub będących pod działaniem środków odurzających. W ramach działań policjanci iławskiej drogówki zwrócili szczególną uwagę na kierujących samochodami, motocyklistów i rowerzystów. Sprawdzali stan trzeźwości uczestników ruchu a także reagowali na wszelkie wykroczenia drogowe. Do akcji policjanci wykorzystali przenośne alkoblow. Obecność środków odurzających w organizmie policjanci sprawdzali przy użyciu specjalnych narkotesterów. W ramach akcji policjanci skontrolowali 983 pojazdy i tyle samo kierujących. Funkcjonariusze zatrzymali dwóch nietrzeźwych kierujących samochodami w stanie nietrzeźwości. 31 – jechał jedną z ulic w Iławie kiedy to został zatrzymany przez policjantów ruchu drogowego. Mężczyzna nie miał włączonych obowiązkowych świateł mijania. Funkcjonariusze wylegitymowali mieszkańca gminy Iława i sprawdzili w policyjnych systemach. Okazało się, że 31 – latek  kierował vw mając ponad 3 promile alkoholu w organizmie.  

Kolejnego nietrzeźwego kierującego zatrzymali policjanci również w Iławie. Mężczyzna jechał audi kiedy to został zatrzymany do kontroli drogowej. Funkcjonariusze również tego kierowcę wylegitymowali,  sprawdzili w policyjnych systemach oraz skontrolowali stan trzeźwości. W trakcie czynności okazało się, że 25 – latek kierował audi mając ponad promil alkoholu w organizmie i nie posiadając uprawnień do kierowania samochodem osobowy. Policjanci pojazd przekazali osobie wskazanej przez mieszkańca powiatu ostródzkiego a jego zwolnili po wykonaniu czynności.

Przypominamy!

Kierowanie pojazdem to wielka odpowiedzialność. Bądźmy czujni i zawsze reagujmy na niebezpieczne zachowanie innych uczestników ruchu drogowego. Od tego czy zareagujemy może zależeć czyjeś zdrowie i życie.

Nawet anonimowa informacja pod numer telefonu 112 lub 997 przekazana policjantom może przyczynić się do wyeliminowania z dróg niebezpiecznych kierowców.