Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Najpierw groził, później znęcał się. Został aresztowany na trzy miesiące

Iławski sąd zdecydował o trzymiesięcznym aresztowaniu sprawcy przemocy domowej. 32 - latek podejrzany jest o znęcanie się nad swoimi najbliższymi. Kodeks karny za znęcanie się nad osobą najbliższą przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności.

Iławscy policjanci prowadzili postępowanie dotyczące znęcania się nad najbliższymi  przez 32 - latka. Policjanci ustalili, że mężczyzna znęca się nad członkami swojej rodziny od dłuższego czasu. Mężczyzna będąc pod działaniem alkoholu wyzywał ich, uniemożliwiał spoczynek nocny oraz znęcał się fizycznie. W trakcie prowadzonego postępowania okazało się, że w czerwcu 2017 r. iławski sąd zadecydował o karze ograniczenia wolności wobec  32 - latka za groźby karalne wobec najbliższych. Nakazał również mieszkańcowi Iławy powstrzymywać się od spożywania alkoholu. Mężczyzna jednak nie stosował się do wyroku sądu i nadal znęcał się nad swoimi najbliższymi.  W związku z powyższym 32 - latek usłyszał zarzut znęcania się nad członkami swojej rodziny.

Na podstawie zgromadzonych materiałów, sąd zastosował wobec sprawcy przemocy domowej tymczasowy areszt. 32 - latek najbliższe trzy miesiące spędzi w więzieniu.

Kodeks karny za fizyczne lub psychiczne znęcanie się nad osobą najbliższą lub nad inną osobą pozostającą w stałym lub przemijającym stosunku zależności przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności.